EKI: toidukorv kallines septembris aastaga 2 protsenti (0)

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) toidukorv kallines septembris võrreldes eelmise aasta sama ajaga 2 protsendi võrra 82,14 euroni, tegu on kõige kallima septembrikuu ostukorviga pärast 1992. aastat.

Kvartalivõrdluses tõusis toidukorvi maksumus aga 0,9 protsendi ehk 0,76 euro võrra, selgus EKI värskest konjunktuuriuuringust.

Võrreldes juuniga kallinesid septembri enim kartul, kohv ja sai-sepik, odavnesid köögiviljad, jahu ja õunad.

Piimatoodete ostmisele kulus septembris neljaliikmelisel perel 17,65 eurot nädalas, mida on 1 protsent vähem kui juunis. Kolmandas kvartalis odavnes või 2,5 protsenti, juust 2,1 protsenti, koor 1,7 protsenti ja piim-keefir 0,2 protsenti ning kallines kohupiim 2,3 protsenti.

Lihasaaduste ostukulud moodustavad endiselt suurima osa ehk 29 protsenti kogu neljaliikmelise pere nädala toidukorvi maksumusest. Võrreldes juuniga vähenesid septembris ostukulud hakklihale 4,4 protsenti, suitsulihatoodetele 2,6 protsenti ja keeduvorstile 1,6 protsenti ning suurenesid ostukulud lihale 0,6 protsenti.

Aiasaaduste ostmisele kulus perel septembris kokku 8,92 eurot nädalas, mis on 7,1 protsenti enam kui juunis. Kartul kallines 24,3 protsenti, juurvili ja õunad odavnesid vastavalt 10,4 protsenti ja 4,5 protsenti.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.