Ehitamise aeg ning lootmise aeg (0)

“Vestmannil on väimees, cialis kes paremat ei taipa teha, malady kui ajaleheõpipoistele ja külakoolmeistritele konkurentsi. Nüüd, kus linn mühab värskest tööstuse-elust, kus maapind kaardu lööb uute äriliste ehituste all, kus mul on omadegi kruntidega kõiksugu plaanid.”

Nii räägib Eduard Vilde “Pisuhännas” mees, kelle järgmine väimehekandidaat lubas panna püsti Eesti esimese pilvelõhkuja, mis oleks “viiekümne versta peale ümberringi näha”.

Nii kõrget hoonet pole siinkandis veel ehitatud. Kuid ehitusbuum on Harjumaad tabanud küll. Loetlegem mõnda ehitatavat või värskelt valminud objekti: Viimsi kaubandus-, vaba aja- ning veekeskused, täna nurgakivi saav Eccua maja Hüürus, tööstushooned Jälgimäel, renoveeritav Keila haigla, Laagri spordikeskus, põlengujärgselt taastatav Kuusalu vana pastoraat, Maxima suur laokompleks Kurnas, uuendatud Padise kool ja Aegviidu rahvamaja. Loetelu võiks jätkata veel sama pikalt.

Ehitamine on vajalik. Paljusid objekte ja nendest tõusvat tulu on kohalikud oodanud aastaid. Näiteks Vasalemmas alustati ehitamist juba eelmisel kümnendil. Seni peeti koolitunde kas mõisas kitsastes ruumides või Rummul. Aegviidu rahvamajas näitas krõbedal talvehommikul toakraad kümmet miinuskraadi. Keila haigla valmis 1980ndate lõpus, kuid tänaseks on hoone ajast ja arust. Uuendatavas korpuses jäävad püsti vaid seinad, laed ja põrandad.

Advendiaja ehk lootuste ja ootamiste aja alguseni jääb alla poolesaja tunni. Kadripäeva järgsel kolmapäeval sattusid kaks harjulast meedia ning uudiste huviorbiiti. EELK kirikukogu valis peapiiskopiks sauelase Urmas Viilma. Tema astus ametisse tuleval aastal, 2. veebruaril. Aga ometi tuleb advendiaeg temale ja ta perele teistmoodi. 41-aastane mees on jõudnud Eestis kirikuametis tippu. Riigi seisukohalt võttes on sellega võrdne presidendiamet. Urmas Viilma valimine on tunnustus kogu Harjumaale.
Sama päeva õhtul pärjati tänavuse Eesti aasta kodaniku nimetusega tantsujuhti Ilma Adamsoni. Vasalemma kooli lõpetanud naine on olnud nõudlik enese ja teiste suhtes. Ning see on toonud ka edu.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.