Eesti sportlikumad vallad on Rae, Kiili ja Saue (0)
Article title
Kose vallavanem Merle Pussak võistlemas. Foto SL Jõud

36. Eesti omavalitsuste talimängud toimusid 29.veebruarist 1. märtsini Viru-Nigula vallas, Rakveres, Haljalas ja Otepääl.

Linnadest oli Rakvere järel teine Keila. Suurematest valdadest sai teise koha Rae, väiksematest oli aga tublim Kiili vald.
Kokku ligi 1400 sportlast võistles murdmaasuusatamises, mäesuusatamises (mäesuusk ja lumelaud), meeste korvpallis, naiste korvpallis, lauatennises, males, kabes, ujumises ja juhtide võistluses.

Suurtest, üle 8000 elanikuga valdade arvestuses saavutas üle mitme aasta taas esikoha Tartu vald Rae valla ees. Kolmandaks tuli esmakordselt esikolmikusse jõudnud Saue vald.
Alla 8000 elanikuga valdade arvestuses mahtusid kolm omavalitsust lausa 9 punkti sisse: 1. Kiili vald (229 punkti), 2. Põhja-Sakala vald (223) ja 3. Alutaguse vald (220).
Linnadest oli ülekaalukalt parim Rakvere Keila ja Viljandi ees.

Saue kabes parim

Hoolimata lumevaesele talvele osales murdmaasuusatamises 325 inimest. Teatesuusatamises sai tulemuse kirja 25 naiskonda ja 27 meeskonda. Kümne parema individuaaldistantsi ja kahe parema teatevõistkonna kohapunktide liitmise tulemusena oli võidukas Järva vald Tartu valla ja Valga valla ees.

Mäesuusatamises osutus parimaks Tartu valla esindus Rae valla ja Luunja valla ees.

Ujumises võisteldi kolmel distantsil ja teateujumises. Pinevas võistluses kujunes esikolmik järgmiseks: Rae vald, Jõhvi vald ja Elva vald.

Meeste korvpallis lõpetas kahepäevase finaalturniiri võitjana Rae valla võistkond, kes pinevas kohtumises alistas Kambja valla võistkonna. Kolmandaks tuli Põlva valla võistkond. Võitnud Rae võistkonnas mängisid: Risto Puur, Ragnar Veismann, Kaarel Traumann, Kristjan Evart, Sander Püüa, Menhard Mardo, Joonas Vaino, Sander Kuusk, Robert Lilleõis, Romet Ruse, Mikk Sarik, treener: Siim Raudla.

Naiste korvpalli turniiri võitis Tartu valla naiskond Keila linna ja Rapla valla võistkonna ees. Lauatennises osales 23 viieliikmelist võistkonda. Aseri Vabaajakeskuses toimunud võistluse võitis Viljandi linna võistkond Tartu valla ja Põhja-Pärnumaa valla ees. Viljandi võistkond mängis koosseisus: Rivo Saaremäe, Rainer Valo, Nora Rebane, Elis Türk, Gert Vares.

Kabes oli võidukas Saue valla võistkond (Urmas Väärtnõu, Heinar Jahu, Anneli Trees, Aaron Soo, Karmen Kuusik) Jõgeva valla ja Rae valla ees. Osales 24 võistkonda.

Males viis esikoha koju taas Tartu valla võistkond, teiseks tuli Vinni valla ja kolmandaks Lüganuse valla võistkond. Kahel päeva võistles kokku 21 võistkonda.

Kose vallavanem teine

Juhtide võistlus koosnes kolmest alast: robootika, sise(nuti)orienteerumine ja taekwondo.
Võisteldi linnade ja valdade arvestuses, eraldi arvestust peeti naistele ja meestele. Võitjateks tulid linnade arvestuses Siret Pihelgas ja Mihkel Juhkami, suurtest valdade juhtidest Janika Usin ja Dmitri Okatov, väikestest valdadest Kairit Pihlak (teine koht Merle Pussak Koselt) ja Ivar Lilleberg.

36. Eesti omavalitsuste talimängud korraldas Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Viru-Nigula vallavalitsuse ja Lääne-Virumaa Spordiliiduga.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.