Eesti sportlikuimad vallad on Rae ja Kiili (0)
Article title
Rae valla kergejõustiklased. Foto Rae VV
43. Eesti omavalitsuste suvemängud Haapsalus võitis üldkokkuvõttes kolmandat korda Rae vald. Väiksemate valdade arvestuses oli tublim Kiili ja seda poolesaja osalenud omavalitsuse hulgas.

Pärast omavalitsusreformi on Eestis 79 valda ja linna. Seepärast ei korraldata enam eraldi linnade ja valdade mänge, vaid omavalitsused võistlevad kahel päeval ühes kohas. Seekord võõrustas sportlasi 7.-8. juulini Haapsalu linn. Mõõtu võeti kergejõustikus, meeste võrkpallis ja naiste võrkpallis, jalgrattakrossis, orienteerumises, petankis, mälumängus, tennises, köieveos, discgolfis ning juhtide võistluses. Üldkokkuvõttes selgitati parimad linnad ning parimad vallad kahes grupis. Ehk üle 8000 elanikuga ja kuni 8000 elanikuga.

Rael kuus esikohta

Üldkokkuvõttes saavutas 342 punktiga esikoha Rae vald. Esikoht võeti kergejõustikus, meeste võrkpallis, rattakrossis, tennises, discgolfis ning juhtide võistluses. Üldjärjestuses olid teine ja kolmas Türi ning Saue vallad. Kokkuvõttes neljandana võistluse lõpetanud võõrustaja Haapsalu linn oli linnade pingereas kõrgeimal kohal. Linnadest saavutas teise koha Paide, kolmanda Rakvere linn. Keila oli selles arvestuses viies, saavutades mälumängus hinnatava kolmanda koha. Loksa oli linnadest üheksas.

Rae valla meesvõrkpallurid võitsid esikoha. 

Kuni 8000 elanikuga valdade arvestuses võitis Kiili vald, saades meeste võrkpallis hõbemedalid. Teise koha sai kokkuvõttes Alutaguse ja kolmanda Lääne-Nigula vald. Väiksematest oli kaheksas Anija, 12. kohal Kose, 14. Raasiku ja 15. Lääne-Harju. Suurematest valdadest oli 15. kohal Saku, võites jalgrattakrossis hõbemedalid.

Edu taga on töö

Kuidas on Rae esindus saavutanud sellise hea sportliku vormi ning seda juba aastaid? “Nädalavahetusel toimunud Eesti omavalitsuste suvemängud pakkusid võimsa emotsiooni. Hea meel on tõdeda, et Rae vald tõi suurte valdade arvestuses koju juba kolmanda suvemängude võidu. Lisaks võidutsesime tänavu esimest korda ka talvemängudel, mis annab tunnistust sellest, et sport on valla inimeste seas aus sees,” ütles vallavanem Mart Võrklaev Harju Elule.

Ühtekokku oli tema kinnitusel valla eest võistlemas üle 120 väärt sportlase ja seda üheksal spordialal. Naiste võrkpallis jäi Rae kõige napimalt hõbedale, orienteerumises kolmandaks ja tugevatasemelisel petankivõistlusel neljandaks.

“Kõige suurema töö nende tulemuste nimel teevad muidugi meie sportlased, kes oma vabast ajast panustavad valla esindamisse. Nad teevad seda iga aasta innukalt ning tõelist meeskonnavaimu üles näidates. Lisaks täname ka spordikeskuse meeskonda, kes projektijuht Indrek Raigi eestvedamisel on teinud suure töö nende inimeste koondamisel ja on seeläbi viinud võistlustel osalemise uuele tasemele,” kiitis vallajuht.

Vaata lisa joud.ee.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.