Eesti saab ülejärgmiseks aastaks juurde 56 esmatasandi tervisekeskust (0)
Aastaks 2023 valmib Euroopa Liidu rahastuse toel üle Eesti kokku 56 uut esmatasandi tervisekeskust.

Lääne-Tallinna keskhaigla tutvustas reedel oma peatselt valmivat uut Põhja-Tallinna tervisekeskust, mille rajamisega koondatakse seni Kopli ja Pelgulinna polikliinikutes pakutavad teenused Kopli polikliinikuhoone asemele ehitatud tervisekeskusesse.

Tervisekeskuses hakkavad patsiente vastu võtma nii perearstid kui ka Lääne-Tallinna keskhaigla eriarstid ja spetsialistid, samuti saab seal teha röntgen- ja ultraheliuuringuid ning anda laboriuuringuteks vajalikke proove.

Põhja-Tallinna tervisekeskuses on ruumid kaheksale perearstikeskusele, kus töötab 12 nimistuga perearsti. Lääne-Tallinna keskhaigla spetsialistidest hakkavad seal vastuvõtte tegema hambaarstid, endokrinoloog, kõrva-nina-kurguarst, sisehaiguste arst, kirurg, uroloog, nahaarst, taastusarst, psühhiaater, samuti ämmaemandad, füsioterapeut, massöör, psühholoog ja vaimse tervise õed. Lisaks hakkab tervisekeskuses paiknema apteek ning invaabivahendite müük ja laenutus.

Põhja-Tallinna esmatasandi tervisekeskuse kogumaksumus on 5,9 miljonit eurot, millest 1,7 miljonit eurot moodustab Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus ning ülejäänud tervisekeskuse rajanud Lääne-Tallinna keskhaigla omafinantseering.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.