Eesti parim harrastusklubi on Raasiku Joker (0)
Eesti Jalgpalli Liit (EJL) valis 4. juunil harrastusjalgpalli konverentsipäeval Eesti parima harrastusklubi, milleks on Raasiku valla FC Joker. Klubile, mis on tegutsenud aastast 1993, on see tunnustuseks silmapaistvale tööle.

Iga kahe aasta tagant korraldab EJL harrastusjalgpallikonverentsi. Päevapunktide seas valis jalgpalliliidu harrastusjalgpalli komisjon ka parima harrastusjalgpalliklubi, milleks seekord osutus Raasiku FC Joker. Varasemalt on tiitli saanud FC Elva, (2011), Vändra JK Vaprus (2013) ja Keila JK (2014).

Raasiku FC Jokeri esindaja Jaan Jalase sõnul saadi tiitel mitmel põhjusel. “Sellise väikese koha kohta on meil jalgpalli aktiivsus üpriski suur. Raasikus on elanikke on ca 1200 ja klubis liikmeid 150 ringis. Eelmisel aastal oli Jokeri mängudel pealtvaatajaid ca 120. Tähtis on veel see, et väikese koha kohta on meie esindusmeeskond tõusnud nii kõrgele kui Esiliiga-B, mis on Eestis tugevuselt kolmas liiga,” räägib Jalas.

Terviklik klubi

EJL avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uibolehti sõnul on Joker näide terviklikust klubist. “FC Joker on aastate jooksul silma paistnud korrektse asjaajamisega, hea kodumängude korraldusega, aktiivse suhtumise ja erinevate ettevõtmistega. Väikese koha mõistes on harrastajate arv ja Eesti meistrivõistlustel osalevate võistkondade arv väga kõrge. Lisaks meeste jalgpallile on klubis esindatud ka naiste jalgpall ehk klubi püramiid on terviklik,” põhjendas komisjoni valikut Uiboleht.

EJL komisjon tõi veel esile, et väikese koha mõistes on Raasiku Joker olnud sportlikult väga edukas. “Raasikult on kasvanud mitu kõrgliigas ja noortekoondistes mänginud mängijat ning klubis on olulisel kohal ka traditsioon ja järjepidevus,” lisas Uiboleht. Näiteks on Jokeri kasvandik Herol Riiberb (19), kes mängib Tallinna FC Flora ridades ja on Flora läbi aegade noorim väravalööja. 16. aasta 6 kuu ja 19 päeva vanuselt lõi Riiberg liigamängus värava Tartu Tammeka vastu.

Eesti tippu

Jaan Jalas ei olnud enda sõnul harrastusjalgpalliklubi tiitlist eelnevalt teadlik ning suurt mõju see senistele arengusuundadele ei avalda. “Meie peamine eesmärk on tegelda noortega ja jätkata samal tasemel, kus me täna oleme. Tahame arendada jalgpalli kogu Raasiku vallas. Me oleme ikkagi valla meeskond, meil on mängijaid Arukülast ning ka kõrvalvallast. Tahame kaasata kogu kogukonda enda tegemistesse,” ütles Jalas.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.