City Motors pakub Tänassilmas ka teatrit ja kontserte (0)
Saku vallas Pärnu maantee ääres asuv ning automarkidega Renault ja Dacia kauplev City Motors on andnud vastvalminud müügisalongi meelelahutusürituste kasutada. Kaks ühemehe teatritükki on müüdud täismajale ning ees on ootamas uued etteasted.

Hoonet pole maanteelt just raske leida. See asub Maksimarketi vastas ning Škoda esinduse kõrval. Market asub Saue vallas Laagris, City Motors aga juba Saku vallas. City Motorsi juht Henrik Raave ütleb, et hoone valmis värskelt ning põhitegevuse ehk autode müügi luba saadi alles eelmisel nädalal.

Kuidas tekkis aga mõte, et anda avar saal ka teatritele ja ansamblitele kasutada? “Idees pole ju midagi erilist. Siin on suur müügisaal, mis seisab õhtul tühjana. Miks mitte tuua siia kultuuri, inimesed tahavad kodu lähedal teatris ja kontserdil käia ning nautida kohvikut,” ütleb Raave. Varem on City Motors korraldanud enda Staadioni tänava esinduses teatrietendusi. Sinna ehitati Jan Uuspõllu ühemehe tükiks eraldi saal. Ka mujal esindustes on antud etendusi ja tehtud muusikat. Nüüd pandi kultuurielu käima ka Tänassilmas.

Oja, Uuspõld, Sepp

Raave tunnistab ka seda, et ta ise on suuresti idee taga. “Elan juba natuke üle aasta Tänasssilmas ning enamuse sellest ajast töötasin Tallinna kesklinnas. See tähendas pikki sõite edasi ja tagasi,” räägib mees. Väga harvaks jäid need õhtud, kui Raave koos perega pärast tööd teatrisse või restorani sõitis. “Aga kui oleks teater siinsamas, siis käiksid etendusi vaatamas väga paljud,” on ta kindel. Seepärast pandigi kultuurielu Tänassilmas käima.

Praeguseks on toimunud kaks kultuuriüritust. Esimene oli Peeter Oja ühemehetükk, kuhu müüdi ligi 600 piletit. Jan Uuspõld tõi samuti täismaja ning pileteid müüdi 400. Lisaks andis Uuspõld veel teisegi etenduse.

“23. novembril esineb siin Ott Sepp. Ning oodata on ka Henrik Normanni sooloetendust. 16. detsembril toimub aga kontsert, kus esitavad jõulumuusikat Liisi Kokson ja Vaiko Eplik,” loetleb Henrik Raave.
Laagri koolil toimub seal 16. detsembril hommikul kell 9 jõulukontsert. Kogu koolipere ehk 630 täiskasvanut ja last tulevad jala Laagrist City Motorsisse. “Paar ettevõtte pidu tuleb ka. Meie firma aastalõpupidu toimub samuti siin. Jaanuaris ja veebruaris toimub ka etendusi,” lubab Raave.

Saalis kuni 654 kohta

Kuidas ja kes etendusi ning kontserte korraldavad? Hoone ei ole ju kultuuriürituste jaoks rajatud. Raave selgitab, et koostööd tehakse agentuuride ja fimadega, kes korraldavad esinejad ning muu vajaliku. “Meie anname vaid maja ja võimaluse,” lisab ta.

Kontserdi või etenduse ajaks kaetakse seinad ning laed kangastega, et suur ruum liialt ei kajaks või kõmiseks. Saali põrandale asetatakse aga tooliread. Toole saab panna kahte moodi. “600 istet on saalis siis, kui lava on Škoda keskuse pool ning read kaugenevad lavast Tallinna suunas,” seletab Raave. Kui aga lava püstitatakse peaukse ette ehk Pärnu maantee poole, siis paigutatakse toolid põrandale poolkaares. Siis mahub istuma 400 külastajat. Autosid etenduse ajal müügisaalis ei ole. Küll on avatud riietehoid ja kohvik.

Müügisaali rõdul on veel 50 istekohta ning nendel istuvad tavaliselt City Motorsi enda töötajad. Neli kohta looži aga loositakse külastajate vahel välja. Seega mahutab kontserdisaaliks muudetud müügihall maksimaalselt 654 istekohta. Seisukohti saalis ei ole. Maja ümber on parklad ja nendesse mahub 300 autot.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.