Boomerang toob häid uudiseid (0)
„Bumerang on küll austraalia pärismaalaste leiutatud omaniku juurde tagasi pöörduv viskerelv, meie ettevõtte bumerangi-efektiks on aga klienti ootavad head tulemused,” põhjendas ärijuht Jaana Ziius firma nime saladust.

Teisipäeval, 6. mail, alustas Loo aleviku serval tegevust Rootsi kapitalil põhinev logistikateenuseid pakkuv ettevõte Boomerang Distribution OÜ. Nagu kinnitas ettevõtte rootslasest omanik ja tegevjuht Tom Backman, alustas ettevõte Rootsis üle kümne aasta tagasi.

Märtsis 2013 tehti algust logistikahoone rajamisega Harjumaa piirile asuvasse Nehatu tehnoparki Loo aleviku serval. Asukoht valiti hea ühenduse tõttu nii sadama kui erinevates suundades kulgevate maanteedega. Asub ju Loo alevik Tallinna ringtee läheduses. Ka on Tom Backman ise Jõelähtme valla elanik. Koos elukaaslase Larissaga on ta rajanud kodu Pirita jõe kaldale.
“Kuhu siis veel ehitada kui mitte oma kodu lähedale,” arvas Jõelähtme vallas ettevõtte avamisega üheks suuremaks tööandjaks saanud Boomerang Distribution OÜ juht Tom Backman.

Ootavad töövestlusele

Juunis 2013 alustati uue hoone ehitust ja selle kevade hakul oli 5000-ruutmeetrine moodne hoone valmis. Sisustatud on see tehnika uusima sõnaga – masinad pakendavad ja kiletavad vajadusel kogu logistikakeskust läbiva kauba.

“Sellise ettevõtte tulekut, mis ei tekita saastet ega müra, küll aga annab tööd kohalikele elanikele, toetame igati,” ütles Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja.
Hetkel töötab Boomerang Distribution OÜ-s vallavalitsuse andmetel rohkem kohalikke elanikke kui aastaid üheks Loo sümboliks olnud Talleggis.

“Praegu pakub Boomerang Distribution OÜ tööd sajale inimesele. Peatselt aga, kui ettevõte on käivitamisraskustest edukalt üle saanud, tahame tööle võtta veel paarkümmend töötajat, nii pakendajateks kui abiks administratiivpersonalile,” arutles ettevõtte ärijuht Jaana Ziius. “Ootame inimesi töövestlustele nii Jõelähtme vallast, Maardu linnast kui Tallinnast. Ainuüksi vähese keeleoskuse pärast kedagi tagasi ei saadeta,” lubas ärijuht.

Kaupa üle ilma

Eestis alustaval ettevõttel on pakkuda väga erinevaid töid.
“Meile saabub kaup kogu maailmast, näiteks telefonid Hiinast või Hong-Kongist, riided Filipiinidelt, kellad Šveitsist, aga ka trükised siitsamast, linna piiril asuvast trükikojast Printall. Meie siis pakendame kauba ja saadame klientidele,” rääkis Jaana Ziius ettevõtte tegevusest. Töötaja palk sõltub juba töötajast endast.

Kolmemiljonilise käibega ettevõtte põhiliseks tegevusalaks on kaupade pakendamine e-poodidele, eelsorteerimine, ladustamine ja tagastatud kaupade käsitlemine. Lisaks erinevate reklaammaterjalide pakkimine, ajakirjade kiletamine, insertimine, adresseerimine, Aasta jooksul pakitakse ca 25 miljonit ühikut kaupa. Laos on ruumi 2000 euroalusele.

“Bumerang on küll austraalia pärismaalaste viskerelv, mis omaniku juurde tagasi pöördub, meie ettevõtte bumerangi efektiks on aga head tulemused, mis kliendi juurde tagasi pöörduvad,” lahendas ärjijuht Jaana Ziius firma nime tähenduse.

“Hea et selline logistikakeskus nüüd trükikoja lähedal on,” arvas Printalli müügidirektor Margus Linnamägi. “On kauba pakendamisel ja postitiamisel alati kellelegi loota.”
Rootsi suursaadik Eestis Anders Ljunggren tänas eesti keeles Rootsi ettevõtjaid, kes siinse hea majanduskliima tõttu üha enam Eestisse investeerivad ja kuulutas sümboolse lindilõikamise uue logistikakeskuse avatuks.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.