Baltic Agro põllumajanduskeskus sai nurgakivi (0)
28. novembri pärastlõunal kogunesid Baltic Agro ja Maru Ehituse töötajad Rae vallas Rukki tehnopargis Rukki tee 8, et panna nurgakivi 5000-ruutmeetrisele keskusele, mis kavade kohaselt valmib juulis 2017.

“Baltic Agro on Eesti turul toimetanud juba üle kahekümne aasta. Kui me kunagi alustasime, oli meid alla kümne ja tegelesime ainult väetise ja taimekaitse müügiga,” tegi ettevõtte tegevdirektor Ants Puusta väikese tagasipõike minevikku.

Praeguseks on Baltic Agro aktiivne ka viljaäris. Pakutakse loomakasvatusele vajalikke söötasid, põllumajandusteenuseid, määrdeaineid ja õlisid ning erinevaid tarvikuid pritsidest ülesõidukaaludeni. Mullu sai Baltic Agro Machinery John Deere’i esindusõiguse Eestis. Tekkis vajadus oma hoone järele.

Hea asukoht

“Hakkasime siis otsima krunti. Leidsime selle krundi siin. Ma arvan, et asukoht Jüri lähedal on väga hea. Näete, kui palju uusi teid siin ehitatakse. Kõik meie põllumehed leiavad siit meid väga hästi üles,” arvas Puusta.

5000 ruutmeetri peale kerkivad remonditöökoda, pesula, ladu, müügisaal ning kontoriruumid. Üle nelja miljoni euro maksev keskus ehitatakse ettevõtte omavahenditest.
“See hoone ei ole tavapärane teenindus- ja laopind,” ütles Maru Ehituse juhatuse esimees Taimo Murer. “Baltic Agro inimesed on selle projekti kavandamisse pannud oma südame, nii nagu ilmselt teevad seda ka oma igapäevatöös.”

Taimo Murer, Lembit Paal, Ants Puusta ja Priit Põldmäe Baltic Agro ärihoone nurgakivi panemas. Taimo Murer, Lembit Paal, Ants Puusta ja Priit Põldmäe Baltic Agro ärihoone nurgakivi panemas. 

Eripäraste lahendustena nimetas Murer üle kümne meetri kõrguseid raudbetoonpöördpaneele, mille paigaldusega alustab Maru Ehitus paari nädala jooksul. Hoonesse tulevad liimpuitfermid sildeavaga üle 14 meetri. Vuugivaba betoonpõrand saab maakütte lahenduse.

Suur osa töödest tehakse talvel ja miinuskraadidega. “Talvine ehitus on alati pisut keerulisem kui suvel alustatav. Pakane seab teatavad piirangud nii betooni tardumisele kui pinnasele,” selgitab Murer. “Selline -5 või -10 ei takista küll kedagi, aga juba -20-kraadises temperatuuris ei ole mõistlik välitöid teha.”

Viljaterad ja mudeltraktor

Aasta põllumees 2016 Lembit Paal rõhutas, et põllumajanduse kiire arengu ja jätkusuutlikkuse tagab koostöö sektori erinevate osade vahel: „Võin oma isiklikust kogemusest ja põllumeeste nimel öelda, et koostöö Batlic Agroga on olnud väga hea ja see võiks olla heaks eeskujuks kõikidele teistele põllumeestele, kaupu müüvatele ja põllumeestele teenust osutavatele firmadele.”

“Rae vallal on kindlasti väga uhke tunne, et selline ettevõte nagu Baltic Agro on leidnud omale kodukoha just meie vallas,” tänas Rae abivallavanem Priit Põldmäe, kelle sõnul saab hoonest valla visiitkaart Tartu maantee ääres.

Nurgakivi alla silindrisse kui ajakapslisse pandi Lembit Paali rukkiterad, Põldmäe allkirjastatud ehitusluba, ajalehe Rae Sõnumid värsked numbrid, mälupulk maja projektiga, tilluke klaaslehm ning mudeltraktor.

Ehitatav Rukki tee 8 hoone Rukki tehnopargis võimaldab Baltic Agrol loobuda rendipindadest Tallinnas Peterburi tee 44 ja Jüris Kesk tee 22 ning koondada kogu oma tegevuse ühte kohta.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.