Avalik bussiliin Tallinna-Saue liinil alustab 25. septembril (0)

Harjumaa Ühistranspordikeskus teatas, et sõlmis 14. septembril ASiga Hansabuss Harju maakonna edelasuuna avaliku teenindamise lepingu, mille kohaselt alustab bussiliin 191 Tallinn-Saue-Tallinn tööd 25. septembril. Liin on käigus 12 korda tööpäeval ja viis korda puhkepäeval.

Küsimustele vastab Saue abilinnapea Riho Johanson.

Hansabuss on teatas juulis, et Tallinna-Saue liini 191 ei tasu ülal pidada ja nad enam seda liini ei sõida. Millal algavad taas reisid pealinna ja Saue vahel?

Hansabussi viimane kommertsliini alustel toimiva bussiliini nr 191 teenindamise kuupäev oli 25. august. Tallinna-Saue bussiliini hakkab teenindama AS Hansabuss ja esimene päev on 25. september. Tegemist on uue avaliku liiniga. Tänaseks on Harjumaa Ühistranspordikeskus (ÜTK) sisestanud sõiduplaani ka www.peatus.ee keskkonda. Peatused Sauel ja pealinnas jäävad samaks. Esmalt kasutusele võetav sõiduplaan lähtub sõiduplaanist, millega kommertsliin lõpetas. Kui liin on toimima saadud, siis vaadatakse ka üle.
Tallinn-Saue avaliku bussiliini hanget viis läbi ÜTK. Avaliku bussiliini rahastus põhineb kolmel komponendil: riigi toetus, piletite müük ja linna kaasrahastus.

Mis toimus vahepeal?

Saue linnavalitsus käivitas 28. augustist siseliini, mis aitab elanikel liikuda rongijaama ja tagasi.
See väljub Tallinna ringteele Olerexi ristmikult ja sisenes uuesti linna Tõkke tänava kaudu. Liini algus- ja lõpppeatus on raudteejaamas.
Uue liini esimene väljumine Saue Tõkke peatusest Balti jaama on tööpäevadel kell 6.40 ning nädalavahetustel kell 21. Balti jaamast on aga tööpäevadel esimene väljumine kell 6.15 ja viimane kell 21. Nädalavahetustel on viimane väljumine kell 23.

Saue bussidega ja kommertsliinidega on olnud ka varem probleeme. Kunagi lõpetati samuti ühe liini teenindamine, hiljem süttis üks buss?

Nii äärmuslikke tehnilisi probleeme, nagu kunagine bussi põlemine, ei ole Tallinna-Saue liinil enam juhtunud. Sõidumugavus reisijatele oli tagatud, sest Hansabuss tõi möödunud aastal liinile uhiuued bussid. Kuid tänane tõsiasi on see, et reisijate arv on vähenenud ning see ei võimalda liini senises mahus ja kommertsalustel teenindada.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.