Arvo Pärdi Keskus alustab muusikafilmide programmiga (0)
Article title
Arvo Pärt võtab urmas Paetilt vastu autasu. Foto: erakogu

Sel suvel alustab Arvo Pärdi Keskus dokumentaalfilmide programmiga, mis toob muusikasõpradeni valiku kaasaja tunnustatud heliloojate ja interpreetide portreedest.

Esimese filmina jõuab laupäeval vaatajate ette portree viiuldajast ja „Kremerata Baltica“ loojast Gidon Kremerist, kes viibib ka ise linastusel.

Dokumentaalfilmide programmi valitud linateosed on lähivaatlused loojatest, kelle anne, vaimsus ja humanistlik maailmavaade on ehitanud sildu erinevate põlvkondade ja kultuuride vahel. Nii mõndagi neist seob Arvo Pärdiga pikaaegne sõprus, koostöö ja hingesugulus, nende muusika on Arvo Pärdi Keskuses teretulnud ja mõnd filmi peategelastest on lootus filmiõhtutel ka silmast silma kohata.

Programmi koostaja Heidi Pruuli sõnul on muusikafilmide varamus palju aardeid, mis ootavad avastamist või taaskohtumist oma publikuga.

„Olles muusikafilmide turul toimuvat jälginud kolm aastakümmet ja parimaid töid ka ETV eetrisse vahendanud, tuleb tõdeda, et mida aeg edasi, seda vähem neist väärt filmilugudest laiema publiku vaatevälja satub. Seetõttu tulebki otsida uusi kohtumisvorme sügavat kultuurihuvi omavate inimestega, kellel on valmisolek filmi mõttemaailma süüvida. Arvo Pärdi Keskus oma erilise atmosfääri ja vaimsusega on selliste filmide nautimiseks parim võimalik koht,“ märkis Pruuli.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.