Anne Veski ning Jüri Ratas tervitasid iseseisvat Keilat (0)

Eile, 17. augusti õhtul tähistati Keila peaväljakul linna iseseisvuse säilimist ja vabariigi taastamise aastapäeva. Teiste hulgas tervitasid umbes tuhatkonda linlast peaminister Jüri Ratas ja lauljatar Anne Veski. Kahjuks oli ilm äikeseline ning vihmane.

Keila elanike ühtne vastasseis sundliitmisele säilitas linnale iseseisvuse. Küpses ju valitsuses alates veebruarist plaan liita peaaegu 10 000 elanikuga linn koos nelja Lääne-Harju omavalitsusega suurvallaks. Juuli alguses otsustas valitsus, et linn jääb omaette ning sundliidetakse Padise, Vasalemma ja Keila vald ning Paldiski linn.

Üheskoos tähistati otsust peoga “Keila jääb!”. Sõna võtsid Keila linnapea Enno Fels ja volikogu esimees Tanel Mõistus. Pidustusele saabumisest teatas ka peaminister Jüri Ratas. Tema lubas kevadel, kui võitlus käis: “Kõik on linnaelanike endi kätes”. Tervituse iseseisvuse säilitanud Keila inimestele ütles ka värske Keila linna aumärgi kavaler Hillar Palamets.

Keila linnapea Enno Fels ja hiiglaslik tort. 

Muusikalist meelelahutust pakkus Anne Veski. Hiiglasliku tordi Keila elanikele kinkis Rõõmu kaubamaja.

Valitsuse otsus sundliita Keila linn viie väiksema omavalitsusega tekitas tugevat vastuseisu nii Keila linnavõimu kui elanike seas. Linna sundliitmisele oli 23.-24.aprillil peetud rahvaküsitlusel vastu 96,8 protsenti osalenutest. Arvamust käis avaldamas 45,8 protsenti Keila valimisealistest kodanikest.

Hillar Palamets ja Jüri Ratas. 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.