Alati on aega õppida (0)

Prantsuse kirjanik, “Väikese printsi” autor Antoine de Saint-Exupery on öelnud: “Kõige kaugemale jõuab ja suurimat edu saavutab see, kes on kõige rohkem töötanud enese ületamiseks”. Ei ole lihtne võtta oma igapäevasesse rutiini uusi kohustusi, kuid sel, mida inimene on võimeline saavutama, ei ole piire!

Oktoobrikuus on meil võimalus tunnustada ja tänada neid tublisid inimesi, kes on leidnud jõudu ja tahtmist, et veel täiskasvanud eas minna kooli ning õppida midagi uut või täiendada olemasolevaid teadmisi.

Teisipäeval toimunud täiskasvanud õppijate tunnustamise üritusel oli mul au kohtuda vaid osaga sellest auväärsest seltskonnast, ning tunnustada seitset erinevat inimest, omavalitsust ja organisatsiooni, kes näitavad eeskuju elukestva õppe teostamisel või toetamisel.

Tegelikult õpime me ju iga päev midagi uut – olgu selleks siis uued olukorrad, mis sunnivad seniseid harjumusi muuta, uued väljakutsed nii tööl kui ka eraelus või lihtsalt situatsioonid, millega me pole veel kokku puutunud. Esialgu hirmutavana tunduvad olukorrad võivad tihtilugu aga väga lustlikult laheneda ning tagasi vaadates on saadud kogemus veelgi väärtuslikum.

Vanemas eas õppimine ja arenemine pole küll kohustuslik, kuid see on väljakutse, mille võtavad vastu vaid julged. Oma elukorralduse muutmine selleks, et mahutada nädalasse loenguid, seminare ja pikki õppimistunde ei pruugi alati olla kõige lihtsam, kuid saadav areng ja kasv inimesena on seda kindlasti väärt. Õppimine ei ole vaid teadmiste omandamine, see on ka oma mõistuse teravdamine, uue teadmistejanu tekitamine ja mis peamine – õppimine on edasiviivaks jõuks, see on miski, mis hoiab meid kõiki erksa ja ärksana!

Miks ei võiks olla ema või isa, vanaema või vanaisa eeskujuks lapsele sellega, mida ta elus juba saavutanud on, vaid sellega, milleks kõigeks ta veel võimeline on! Selle all mõtlen ma ka õppimist, enesetäiendamist ja teadmistejanu! Õppimiseks pole kunagi liiga hilja, ning meie tublid TÕNi raames tunnustatud inimesed on selle tõestuseks!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.