Aasta põllumees Jaan Metsamaa: “Mullu uppusime, tänavu kuivasime” (0)
Article title
Metsaküla Piima juht Jaan Metsamaa.
Tänavuse konkursi “Aasta põllumees” võitis Harku valla piimatootja Jaan Metsamaa ASist Metsaküla Piim. Võitja sai riigikogu konverentsikeskuses peetud seminaril ajaloolise “Külvaja” kuju koopia.

“Jaan Metsamaa on paarikümne aastaga rajanud Harku valda kaasaegse piimakarjakasvatuse. Metsaküla Piima kaheksa lüpsirobotiga laudas lüpstakse ligi 600 lehma ja nende aastane piimatoodang on 11,4 tonni lehma kohta. Laudakompleks on renoveeritud, vabapidamisega laut ehitati 2010. aastal. Tänavu kerkis uus söödahoidla. Loomi on Metsaküla Piimas kokku 1200, maad haritakse 1730 hektaril,” seisab põhjenduses.

ASi Metsaküla Piim juht Jaan Metsamaa sõnul tegi möödunud kevad ja suvi kogu ettevõtte ühe kogemuse võrra rikkamaks. “Mullu uppusime, tänavu kuivasime. Kuid nagu ütles riigikogu esimees Eiki Nestor, siis tuleb ehk uus aasta parem,” rääkis Metsamaa veidi pärast autasu üleandmist Harju Elule.

Ta lisas, et pole enda tegevpõllumehe aastate jooksul nii kuiva ja kuuma suve näinud. Viljasaak tuli Metsamaa sõnu enneolematult vilets. Sellist ilma ei mäleta mees isegi ENSV aegadest.

Kuidas saab kari ületalve peetud? Metsamaa kinnitusel tehti juba augustis toitmise korralduses muudatused. “Põhisööt on talveks olemas ning karja õnneks vähendada ei tule,” ütles aasta põllumees.

Kellele ta ise oleks tunnustuse andnud, pole värske tiitliga pärjatud põllumees veel mõelnud.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.