Aasta õpetaja (0)

Tahes või tahtmata mõjutab suurel määrab tulevase täiskasvanu arengut just tema koolitee ja õpetajad, ning tean, et õpetajatööd tehakse südamega. Seetõttu oleme ka Harju maavalitsuses pööranud tähelepanu õpetajate ja haridustöötajate tunnustamisele. Eile olid kutsutud Rahvusooperi Estonia Talveaeda meie maakonna 2016. aasta säravaimad haridustöötajad, kuid jätkuvalt on see vaid väike killuke headest tarkuse kantsi haldjatest.

Eesti üldised haridusnäitajad on rahvusvahelises võrdluses väga tugevad ja selles on kindlasti kõige suurem teene õpetajatel. Õpetaja puhul on mul tihti raske öelda amet, leian, et õpetaja on pigem kutsumus. Õpetajad on ajast-aega olnud ühiskonnas tähtsal kohal – Eestis loetakse uhkusega kõikides suguvõsades koolmeistreid ette ja õpetaja on alati olnud see, kellelt saab nõu ja abi. Kõik õpetajaks ei passi ja nii see peabki olema.

Ma leian, et kogu hingest oma tööd tegev õpetaja suudab ainuüksi tahtmise pinnalt anda enam kui maailma parim õppekava. Kui õpilane tuleb kooli rõõmuga, siis oleme ära teinud suure töö. Kool on koht, kus peab elama loovus, avastamisrõõm ja inimlik hoolivus. Viisakus, sõnad aitäh ja palun, kaaslastega arvestamine ja väärt tegude hindamine. Kodu ja kool peavad suutma käsikäes pakkuda nii turvatunnet ja tuge isiksuse kujunemisel kui ka oskusi elus hakkama saamiseks ja unistuste püüdmiseks.

Õpetajate töö hindajad pole tegelikult ametnikud haridus- ja teadusministeeriumist ega ka maavalitsuse kooliinspektorid. Tegeliku hinnangu annavad õpilased. Mina tahaksin paljudele oma endistele õpetajatele tänusõnu öelda, poiste pähe tarkuse kallamine on lausa hirmuäratavalt tõsine väljakutse ja seda enam austan selle töö tegijaid.

Õige suhtumisega on meie teadmistepõhine tulevik ja Eesti kui kõige targemate inimeste riik käegakatsutav. Head õpilased teevad õpetajatele rõõmu ja head ja õnnelikud õpetajad teevad häid õpilasi. Kokku tuleb superhea kool. Vähemasti tahaks uskuda, et see nii on. Vaatamata muredele, on minu suurim lootus, et päevakangelastel oleks sära silmis ja jätkuks indu oma kutsumusega edasi minna. Eks igal tööl on tulemused paremad kui seda tehakse rõõmuga. Soovin edu ja rõõmudeküllast tööd kõigile Harjumaa haridustöötajatele.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.