5 põhjust, miks hõbeehted võivad olla kullast paremad (0)

Kas valida hõbe- või kuldehted? See dilemma on paljude ehtegurmaanide mõtetes. Mõned eelistavad hõbedat üksnes isikliku maitse tõttu, mõni on andunud kullafänn ning ei suuda isegi mõelda hõbeda kandmisele.

Kui kuldehted on saavutanud ühiskonnas omamoodi staatusemärgi, siis hõbeehted on tegelikult võrdväärselt kvaliteetsed. Mõne omaduse tõttu võiks isegi öelda, et hõbe on kullast parem.

Siin on mõned kaalukad põhjused, miks hõbeehted võivad kuuluda ka kullasõprade ehtekarpi.

Hõbe on hüpoallergeenne

Soodsad nikkelehted võivad olla kaunid, kuid paraku ei saa peaaegu 20% naisi nikkelehteid kanda. Nikliallergia võib olla tülikas, kuid õnneks on võimalik ebameeldivaid sümptomeid vältida hüpoallergeensete metallide abil.

Hõbe, nagu ka mitmed teised kvaliteetsed metallid, on hüpoallergeenne. Suurem osa poelettidel olevatest hõbeehetest sisaldavad 92.5% puhast hõbedat, mistõttu on koostises väga vähe muid metalliosakesi. Nii nikli- kui vaseallergiaga inimesed saavad enamasti hõbeehteid muretult kanda.

Hõbe on väga tugev

Kuldehted on tuntud oma tugevuse poolest, kuid hõbe ei jää sugugi maha. Tegelikult võivad hõbeehted olla isegi kullast vastupidavamad – kuld on metallina üleüldiselt väga pehme, samas hõbe on märksa tugevam.

Hõbeehted ei kriimustu kergelt, mistõttu võib kaunis hõbesõrmus või -kaelakee püsida sama särav isegi mitukümmend aastat. Kuna hõbe ei paindu eriti, sobivad hõbeehted hästi igapäevaseks kandmiseks.

Hõbe on mitmekülgsem

Hõbeehetel on kulla ees suur eelis: neutraalne värvus. Hõbeda kaunis hallikas hele toon sobib iga eluolukorra jaoks ning ei jäta liialt suurustlevat muljet. Kui kuldehted võivad näida liiga priiskavad ning ei pruugi sobida ametlikeks sündmusteks, siis hõbeehetega seda mure ei ole. Just vastupidi, hõbe jätab soliidse ja elegantse mulje.

Hõbe sobib hästi kokku ka teiste metallidega. Kasuta hõbeehteid näiteks koos valgest kullast või plaatinast ehetega – nii lood põneva kombinatsiooni, mis jätab sama efektse tulemuse kui kollase kulla kandmisel. Samas aga ei jäta selline kooslus liiga peenutsevat muljet.

Hõbe annab rohkem valikuid

Mitmed ehtedisainerid jumaldavad hõbedat, kuna tegemist on ääretult paindliku metalliga, millest võib luua tuhandeid erinevaid disaine.

Kuld on metallina üsna kapriisne ning vajab üsna suurt hulka teisi metalle sulami moodustamiseks, ent hõbe on oma olemuselt tunduvalt tugevam ja seega on seda ka lihtsam vormida eheteks.

Kui soovid luua personaalset ehet täpselt enda maitse järgi, võib hõbe olla parem valik, kuna ehtedisaineritel on lihtsalt hõbedaga mugavam töötada.

Samuti võid avastada, et ehtepoodides on hõbeehteid rohkem kui kuldehteid. Ka selle põhjuseks on hõbeda mitmekülgne loomus. Seetõttu on suurem võimalus, et leiad oma ihaldatud ehte hõbedast, mitte kullast valmistatult.

Hõbe on soodsam

Pole mingi saladus, et hõbe on kullast taskukohasem. Kuigi paljud arvavad, et kulla kalli hinna põhjus on selle haruldus, siis tegelikult on hõbe veel haruldasem. Hinnaerinevuse tingib aga kulla võrdlemisi nigel toorkuju – teadupärast on vaja kullale lisada hulk erinevaid metalle, et kulda saaks sulami kujul vormida. Keerulise töötlemisprotsessi tõttu on ka kulla hinnasilt tunduvalt kõrgem.

Kuna hõbe on kullaga võrdväärselt vastupidav, seda on lihtne kombineerida oma riietusega ning see on rahakotile sõbralikum, on selge, miks nii paljud ehtegurmaanid on hakkanud vaatama hõbeehete poole. Vali endalegi uus hõbekaelakee, sõrmus või käevõru Jahontsi veebipoest, kus sind tervitavad kümned imekaunid hõbedisainid – ja seda kõike soodsa hinna ning kiire tarnega.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.