18. aprillil algab taas muinsuskaitsekuu (0)
Article title
Muinsuskaitsekuu avamine eelmise aasta aprillis. Foto: Allar Viivik

Harju Elule vastab Helle Solnask, kes on Eesti muinsuskaitse seltsi juhatuse liige

Varsti algab taas muinsuskaitsekuu. Kus ja millal see avatakse?

Avamine on 18. aprillil kell 14 Tallinnas Tammsaare muuseumis.

Muinsuskaitsekuu, mida tähistame alates 1985. aastast, algab rahvusvahelisel muinsuskaitsepäeval 18. aprillil ja see kestab kuni rahvusvahelise muuseumipäevani 18. mail.

Muinsuskaitsekuu pidulikul avamisel Tammsaare muuseumis tunnustab EMS vabatahtlikke. Nende töö Eesti kultuuripärandi hoidmisel on teistelegi eeskujuks ja kes on eesti vabatahtlikku muinsuskaitseliikumist jõu ja nõuga toetanud.

Antakse üle ka karuteene medal. See antakse inimesele või organisatsioonile, kes Eesti avalikkuse arvates on tekitanud suurt ainelist kahju Eesti kultuuripärandile, ajaloolistele traditsioonidele või institutsioonidele.

Mida põnevat tänavu Harjumaal ette võetakse?

Üritusi on üle Eesti kuu aja jooksul väga palju. Kalender täieneb pidevalt.  Neljapäeval, 25. aprillil kell 16 algavad talgud ajaloolisel Mõigu kalmistul. Korraldab EMS ning lisateave info@muinsuskaitse.ee ja 53 494 304, 6412 522. Tänavu võtavad  talgutest osa ka Toomkiriku koguduse ja Saksa koguduse liikmed,

Neljapäeval, 2. mail kell 16 algab vestlusõhtu Tallinna Llnnamuuseumi kodu-uurimise ringis erinevate tähtpäevade meenutuseks. Mälestatakse Keila fotograafi ja kultuuritegelast  Gustav Kulpi (1874-1964) ja Vene keisrinnat Katariina II-st (1729-1796) Koosolek toimub  Vene tänav 6 hoone esimesel korrusel.

Laupäeval, 4. mail kell 10 algavad Hüüru mõisa ja pargi koristustalgud. Talgusuppi pakub Hüüru veski. Avatud on president Konstantin Pätsi muuseumi tuba. Lisateave: Kaire Raiend tel. 5238261 ja Elle Lees tel. 53409536 ja  info@huuru.ee

“Viimsi 100. Viimsi ajalugu kiviajast tänapäevani.“ Viimsi rannarahva muuseumis. Avamiskonverents toimub 11. mail.

Kuidas läheb seltsil?

EMS-i kuulub tuhatkond aktiivset liiget. Selts ühendab rohkem kui 50 ajaloo- ja kultuuripärandi vabatahtliku uurimise ning kaitsmisega tegelevat seltsi, klubi või ühendust üle kogu riigi.

Vaata lisa: www.muinsuskaitse.ee

Harju Elu

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.