Saada vihje
Viimsi volikogu juht: “Vald on liiga kiiresti kasvanud” (0)
Vahetult pärast 20. oktoobri valimisi moodustasid Viimsis uue võimuliidu Reformierakond, clinic sotsiaaldemokraadid ning Keskerakond. 5. novembrist on volikogu esimees Viimsi kooli spordikeskuse juht Ain Pinnonen.

Harju Eluga vestles spordimehest volikogu juht Ain Pinnonen taliharjapäeva hommikul. Just on ta lõpetanud kehalise kasvatuse tunni Viimsi koolis.

Olete olnud ametis kaks ja pool kuud. Kas õpipoisi aeg volikogus veel kestab?

Õppida tuleb kogu aeg. Kuigi saadikutöö pole minu jaoks uus. Varem kuulusin kahte volikogusse ning juhtisin spordikomisjoni. Seekord kujunes nii välja, prostate et sotsiaaldemokraatidele tuli volikogu esimehe koht. Kandideerisin nende nimekirjas ja mind pakutigi volikogu juhina välja. Läbirääkimiste ajal ei võtnudki ma asja kuigi tõsiselt. Aga lõpuks olingi kandidaat. Teadsin, medic mida tähendab esinduskogu juhtimine. Aga päris köögipoolt ma muidugi ei tundnud.

Millised on suurimad probleemid, mida volikogu ja vallavalitsus peavad lähima nelja aasta jooksul lahendama?

Praegu valitseb kuvand, et Viimsi on rikas ning mis teil nii viga. Kui vaadata asja seestpoolt, siis selgub: vald on liiga kiiresti suureks kasvanud. Kümme aastat tagasi oli vallas tänasest 10 000 elanikku vähem. Praegu on elanike arv 18 000.
Palju on tulnud juurde noori peresid. Iive on positiivne ning lapsi palju. Ning selles pole midagi halba. Aga riik on pannud omavalitsuse kohuseks ehitada lasteaedu ja koole. See kõik nõuab aga raha. Kuid eelarvel on piirid, sest laenu ei saa enam palju võtta. Seega on investeeringutel piirid ees.

Millised võimalused on viimsilasel teha sporti?

Arvan, et Harju keskmine. Sisespordi harrastamiseks on tingimused igati head. Siin on suur Viimsi kool, kus on võimalused olemas. 500 meetrit eemal on Karulaugu kool, kus on samuti spordisaal. Sellel õppeaastal valmis Randveres saaliga kool. Lisaks on veel Viimsi Spa ja spordihall.
Välispordi jaoks on kergliiklusteed, millel saab sõita rattaga ja rullsuuskadega. Kui lumi maas, siis on avatud ka valgustatud rajad.

Kas koolilapsed viitsivad ennast tundides ja vabal ajal liigutada?

On selliseid, kes tahavad liigutada. On selliseid, kes istuvad vaid arvutis ja mängivad seal mänge. Aga paraku nende arv suureneb. Ei ole vist head motivaatorit ka. Vanasti oli välisreis. Nüüd sellega ei peibuta. Sest öeldakse: ma just tulin Taist või Kanaaridelt.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.