Saada vihje
Vasalemma karjääris saab varsti kihutada (0)

9. augustil toimub Vasalemmas Eesti meistrivõistluste neljas etapp. Selleks, allergy et kunagisel Harju KEKi võistlusrajal rallikrossi sõita, doctor tuleb maha võtta võsa, apoplectic laiendada rada ning korrastada ka stardipaik.

Juulikuu viimasel reedel meenutab paekarjäär pigem supelranda, kui tulevast krossietapi toimumise kohta. Rahvas päevitab või supleb. Siiski märkab silm raja ääres muutusi. Võsa ja puud on maha saetud ning teehöövel tasandab valle.

“Kahe nädalaga saab rada uue näo. Viimati toimus siin täismahuline krossivõistlus kümnendi vahetusel. Pärast seda on Vasalemmas sõidetud vaid sprinte,” ütlevad rallikrossi komitee liikmed Andri Õun ja Mati Kask. “Siin asub Eesti rallikrossi häll,” lisab Kask. Esimene Harju KEKi võistlus peeti Vasalemmas 1980ndate alguses. Tippaegadel kogunes kihutamist vaatama 15 000 pealtvaatajat. Parimad kohad olid ja on tänini kõrgetel paekallastel.

Lisatasku möödasõiduks

Millised on suuremad tööd lisaks võsaraiumisele? Kask ütleb, et kõige tähtsam on sõitjate ning pealtvaatajate ohutus. Seepärast tehakse 1100-1200meetrine rada laiemaks ning servadesse veetakse betoonpiirded, et autod vette või publikusse ei sõidaks. Algselt oli rada kaheksa meetrit lai ning sellise mõõduga on see ka pärast korrastamist.

“Kate hööveldatakse ning rullitakse üle. Sellele veetakse tolmutõrjeks kaks tonni kaltsiumkloriidi. Võistluste ajal rada kastetakse,” loetleb Kask. Kindlasti jääb rajale alles legendaarne asfaltkattega “trampliin”, kus on katkenud nii mõnegi suure meistri sõit.

Uutest osadest lisandub nn. joker lap. See on tavaraja kõrval asuv lisatasku, kus autod saavad ohutult teineteisest mööduda. Lisaks korrastatakse stardi- ja finišipaik ning rajatakse ka kohtunikeboks. Kokku on rajal vähemalt seitse kohta kohtunikele.

Autasud ka noortele

Laupäeval, 9. augustil toimuv võistlus on Eesti rallikrossi meistrivõistluste neljas etapp. Varasemad on peetud Elva Kulbilohus, Põltsamaa lähedal Piirojal ja Võrumaal Missos. Vasalemmas algavad võistlussõidud kell 10.15 ning rajal on kolme klassi autod. “Super1600s saavad noored eraldi autasud. Nii et medalikolmik selgub neljas klassis,” selgitab Mati Kask. Klassis Super1600 on tuntuim nimi Janno Ligur, kes jõudis hiljuti EMi sarja Belgia etapil kolmandale kohale.

Veel sõidetakse Vasalemmas klassis TouringCar ehk kuni kaheliitristel tagaveoga autodel. Samuti nn. kuningliku klassi SuperCari autodel. Viimased on kaheliitrised ja nelikveoga autod.


 

TEAVE

Krossietapp 9. augustil

  • Vasalemmas sõidetakse igas klassis kolm eelvooru. Ühes voorus osaleb neli autot ning neis jagatakse aegade põhjal punkte, mille tulemusel saab poolfinaalidesse 6+6 pilooti.
  • Finaalidesse saab edasi 3+3 pilooti. Eelsõitudes läbitakse rajal neli ringi. Alates poolfinaalidest tuleb aga läbida kuus ringi.
  • Enne võistlusi ja sõitude päeval on karjäär koos rajaga suvitajatele ning suplejatele suletud.
  • Rada on antud rendile MTÜle Wasalemma Auto Klubi.
  • Vaata ka lisa: www.rallikross.ee

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.