Saada vihje
Sorotšintsõ laada asemel toimub Maardus Sügiskarusell (1)
Mykola Shvets.Mykola Shvets. 
13 aastat on Maardu linnas peetud Ukrainast alguse saanud ja üle Euroopa tunnustuse võitnud ukrainlaste üht tähtsamat rahvapidu, herbal Sorotšintsõ laata.

Läinud aastal toimus see rahvaüritus Maardus nime all „Eesti-Ukraina folkloorifestival „Sorotšintsõ laat Maardus”“. Osales rohkem kui poolsada rahvakollektiivi nii Eestist, generic Ukrainast, buy Valgevenest kui ka Venemaalt. Enam kui 20 000 külastajale pakkusid oma kaupa, peamiselt käsitööd, 600 kaubitsejat.
Kõik need aastad korraldas Sorotšintsõ laata Maardus kohaliku rahvamaja töötaja, Ukrainas sündinud Mykola Shvets.

“Eks ma kõik need ukraina rahva traditsioonid, mis olid aastasadu püsinud Mirgorodi ümbruses, tahtsin ka Eestisse tuua, siin ühe üldrahvaliku peo nii maardulastele kui kõigile külalistele korraldada,” meenutas Mykola Shvets Sorotšintsõ festivali algust Maardus. Mehel see ka õnnestus: ürituse aeg said külalised nii kaugelt kui lähedalt tuttavaks Gogoli ja teiste Ukraina kultuuri suurkujudega, aga ka rahvakultuuriga.

Nüüd, arvestades poliitilise olukorra keerukust Ukrainas, otsustati Sorotšintsõ laat umber nimetada Maardu Sügiskarusselliks.
Mykola Shvets: “See oli kollektiivne otsus, mida toetas nii linnavolikogu, linnavalitsus, ürituse korraldaja, Maardu rahvamaja.”

Ka Mykola Shvets ise peab nimetatud otsust õigeks, kuna sellega loodetakse ära hoida igasugused ekstsessid, mis suurel rahvaüritusel juhtuda võiksid.
“Arvan aga, et see ürituse mastaape ei vähenda. Tulla on lubanud erinevad kultuurikollektiivid, oma kaupa on pakkuma ligi kuussada kaupmeest. Ja nagu ikka, ootame tuhandeid külastajaid.“

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.