Saada vihje
Selgus Viimsi Noorte Talentide Kooli võidutöö (0)
Article title
Viimsi vallavanem Siim Kallas.
Viimsi vald kuulutas 25. oktoobril välja innovatsioonikeskuse Noorte Talentide Kooli arhitektuurikonkursi võidutöö.

Esimese koha ja auhinnatasu 12 000 eurot pälvis Kavakava OÜ ideekavand Robin. Arhitekt Hannes Koppeli sõnul oli võidutöö Robini valiku kriteeriumiteks hea siseruumide lahendus, mis seob need üheks tervikuks, suurepärane asukoha tunnetus ja piisavalt kompaktne maht ning palju häid ideid, millega edasi töötada.
Rahvusvahelisele arhitektuurikonkursile laekus ühtekokku 24 ideekavandit, mille seast 9 liikmeline žürii valis kahe päeva jooksul välja viis parimat tööd, neist omakorda valiti välja võitja.

„Olgem ausad, me ei oleks elus osanud arvata, et rahvusvahelisele ideekonkurssile laekub 24 tööd. Žürii töö tehti tõeliselt keeruliseks, sest kõik esitatud ideed olid väga professionaalsed ning omanäolised,“ ütles žürii esimees ja Viimsi vallavanem Siim Kallas.

Žüriisse kuulusid Emil Urbel, Jan Skolimowski, Mari Hunt, Hannes Koppel, Kai Süda, Siim Kallas, Märt Vooglaid, Mailis Alt ja Kairi Mänd.

Noorte Talentide Kool avab oma uksed 1. septembril 2021. Kooli eesmärk on toetada loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia ning ettevõtlusvaldkonna spetsialistide koolitamist järgnevatel aastakümnetel.

Kavakava arhitektid ja Siim Kallas. Foto Ülo SiiveltKavakava arhitektid ja Siim Kallas. Fotod Ülo Siivelt 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.