Saada vihje
Saku uus vallavanem asub kuu keskel ametisse (0)
Veel enne jõulupühi, pilule 19. detsembril, apoplectic valiti volikogu poolt ametisse Saku vallavanem Janec Leppik. Saadikud eelistasid teda samuti konkursi viimasesse vooru jõudnud senisele vallavanemale Kuno Roobale ning Rainer Aavikule.

Kokku laekus Saku vallavanema valimiskonkursile 24 sooviavaldust. Nõuetekohaselt vormistatud dokumentide ja muu vajalikuga pääses edasi 18. Otsustavale volikogu istungile ehk 19. detsembri õhtuks esitati hääletamiseks kolme mehe kandidatuurid.

Üle poole häältest

Istung oli pikk ning igale kandidaadile esitati rohkelt küsimusi. Volikogu esimehe Tanel Otsa sõnul valiti vallavanem kohe esimeses voorus. “19 saadikust pooldas Janec Leppikut 10 saadikut. Üheksa häält jagunes kahe ülejäänud kandidaadi vahel, anesthetist ” ütles Ots Harju Elule.
“Janec Leppik pole kunagi üheski kohaliku omavalitsuse ametis töötanud. Teda pole ka volikogu liikmeks valitud,” jätkas Tanel Ots. Kuid konkursisõel oli tihe, lõplikule valikule eelnes üle kuu aega kestnud kaalumine ning mitu istungit. Lõpptulemusel esitati volikogule kolm tugevat kandidaati ning hääletustulemusi polnud võimalik ennustada.

Juhtinud vanglat

Millal valitud vallavanem Janec Leppik ametisse asub? Tanel Otsa kinnitusel on vallajuhi esimene tööpäev neljapäeval, 16. jaanuaril. “Põhjalikum tutvumine ning sisseelamine on veel ees. Pärast valimist jõudis Leppik teha vaid lühikese ringkäigu. Ta sõitis kohe Eestist ära. See oli juba varem kokku lepitud,” ütles Ots.
Uus vallavanem Janec Leppik on 43-aastane. Ta lõpetas 1996. aastal praeguse Sisekaitseakadeemia Justiitskolledži. Aastal 2007 kaitses ta Tallinna Tehnikaülikoolis magistrikraadi tööga “Vanglast kui korrektsiooniasutusest, (organisatsiooni) töötajate pühendumusest ja töörahulolust vanglate haldussuutlikkuse kontekstis ” Ta töötas aastatel 1998-2011 Harku vangla direktorina.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.