Saada vihje
Saame tuttavaks: Tiit Peedu, Paldiski linnapea (0)

30. jaanuari õhtul valis linnavolikogu peaaegu ühehäälselt linnapea ametisse 60-aastase Tiit Peedu. Varem kolme valda juhtinud mees alustas Paldiskis tööd päev pärast volikogu istungit.

Harju Elu küsimustele vastas värske meer paar päeva hiljem.

Tiit Peedu, miks soostusite hakkama Paldiski linnapeaks? Millal Teiega läbirääkimisi alustati?

Omades mitme omavalitsuse juhtimise kogemust, oli selle ettepaneku vastuvõtmine minu jaoks loomulik ja huvipakkuv. Läbirääkimisi alustati juba mullu oktoobris. Jah-sõna minu poolt tuli jaanuaris.

Kas vähem kui kolm kuud ametis olnud eelkäija Jaanus Ilumets tegi head tööd? Miks jäi tema linnapea aeg nii lühikeseks?

Minu arvates on Jaanus Ilumets teinud head tööd. Praeguseks on linnaeelarve vastu võetud ja omavalitsuse igapäevaelu kulgeb plaanipäraselt. Jaanus Ilumetsa soov oligi töötada sellel ametikohal 3-6 kuud, et anda volikogule võimalus otsida ja kaaluda erinevaid linnapeakandidaate. Tema soov oli pöörduda tagasi oma endisele ametikohale.

Olete olnud kolme valla vanem: Juuru, Muhu ja Emmaste. Mida on nende omavalitsuste juhtimine Teile õpetanud ja kas neid oskusi saab ka Paldiskis kasutada?

Kõige tähtsam on minu arvates inimeste kuulamine, kaastöötajate kui spetsialistide usaldamine. Koostööst ja üksteise ärakuulamisest saab tihti paremat infot kui ükskõik kui heast arengukavast ja eelarve strateegiast, kuigi ka need dokumendid on tähtsad. Usaldusel ja vastutusel põhinevat juhtimisstiili tahan ka Paldiskis rakendada.

Millised on linna kolm suurimat ja kiiremat lahendamist vajavat probleemi? Ning asjad, millest saab eeskuju võtta?

Olles ainult ühe päeva ametis olnud, ei saa sellele küsimusele väga detailselt vastata. Väga olulised on minu arvates linna inimesed, töökohad ja elukohad.
Kindlasti võib eeskujuks seada linnavolikogu koalitsiooni ja opositsiooni koostööd Paldiskile oluliste küsimuste lahendamisel.

Teie eelkäija Jaanus Ilumets ütles 13. detsembri Harju Elus, et linna elanike arv, umbes 4200, pole piisav. Kuidas saada linna rohkem rahvast?

Kui kunagi on linnas olnud üle 9000 elaniku, siis 4200 võib tunduda vähe. Teistest omavalitsustest inimeste ülemeelitamine on üks võimalus, kuid riigi seisukohalt see midagi paremaks ei tee. Hea oleks, kui inimesed ise sooviksid siia tulla ja jääda. Kindlasti on vaja pöörata suurt tähelepanu noortele ja noortele peredele. Linnas peaks olema olemas kõik eluks vajalik.

TIIT PEEDU

  • Sündinud 1. märtsil 1953 Tallinnas.
  • Keskhariduse omandas Tallinna I Keskkoolis (praegune Gustav Adolfi Gümnaasium), mille lõpetas 1971. Aastatel 1971-1974 õppis Tartu Ülikoolis füüsikat.
  • Kõrghariduse omandas Tallinna Polütehnilises Instituudis, mille majandusteaduskonna lõpetas 1979. aastal.
  • Aastatel 2002-2013 oli vallavanem Juuru, Muhu ja Emmaste vallas.
  • On abielus ja nelja täiskasvanud lapse isa.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.