Saada vihje
Mahe muusika täidab juulis taas Kose aleviku (0)
Mullu võttis seltskond Kose muusikahuvilisi südame rindu ning korraldas esmakordselt Maheda Muusika festivali, kus astusid teiste seas üles Kukerpillid, Estonian Voices ja Mick Pedaja. Tänavu korraldatakse festival teistkordselt, peale kontserdite toimuvad ka mahelaat, töötoad, ühislaulmine jpm.

Festival toimub tänavu kahel päeval, 22. ja 23. juulil. Festivali peakorraldaja Sandra Leis ütles Harju Elule, et mullune esmakordne festivali korraldamine andis vajalikke kogemusi ning tänavu tehakse mõned muudatused. „Esmakordne festivali korraldamise kogemus andis meile uueks aastaks palju õppetunde, millest peamine oli see, et kõik tähtajad tuleb varasemaks tõsta, mida ka sel aastal tegime,“ lausus ta “Kindlasti on ka ka väiksemad tähelepanekud, näiteks oleme sel aastal laupäeva õhtust programmi pikendanud ning festivalile rohkem mahekauplejaid kaasanud. Ka valmib meie täitsa oma koduleht, kus on festivali puudutavat infot parem jälgida.“

Mullu käis kolmel päeval Kosel muusikat nautimas ca 2000 inimest. Korraldajad loodavad, et tänavu tuleb festivalile kahe päevaga vähemalt sama palju publikut.

Piletihind on võrreldes paljude suviste muusikasündmustega peaaegu olematu – viis eurot. Alla 140 cm pikkused inimesed saavad festivalile tasuta.

Telklat ei tule

Tänavused esinejad ei jää kõlavate nimede poolest mullusele festivalile alla. Kosel esinevad Antsud, Daniel Levi, Helin Maria Arder, Andrus Albrecht, Robert Jürjendal, Soome folkgrupp O ja Konnat jpt.
Sandra Leisi sõnul pole artistide Maheda Muusika festivalile meelitamine keeruline. „Meie kasuks räägivad asjaolud, et meie sündmus toimub looduskaunis kohas, väärtustame mahedat mõtteviisi ja keskkonnasõbralikkust ning sissepääs meie festivalile on vaid viis eurot, mis on kindlasti suureks eeliseks,“ ütles ta.

Lisaks kontserditele toimuvad ka töötoad. FOTO Mihkel Leis 

Leisi sõnul on suur rõõm, kui artistid Kosele esinema tulevad. „Tänavuse aasta esinejate nimekiri on kinnitatud ning programm tõotab tulla mõnusalt mitmekesine,“ lisas ta.

Kuivõrd festival on kahepäevane, mõtleb nii mõnigi külaline kindlasti ööbimise peale. Leis soovitab Kose vallas asuvaid majutusasutusi (Kõue mõis, Oxforelli puhkekeskus), sest telklaagrit festivali ajaks püsti ei panda. „Oleme mõelnud ka telkimisala rajamist, kuid eelmise aasta publiku-uuringu tulemusest selgus, et inimesed ei pea telkla olemasolu just kuigi vajalikuks, seega sel aastal me telklaala ei raja. Vaatame, kuidas sel aastal läheb ja ehk võtame selle järgmisel aastal ette,“ ütles ta.

Keskkonnasõbralik mõtlemine

Peale kontserdite pakutakse külalistele ka mahelaata, kus tänavu peaks kaubitsejaid olema rohkem kui mullu. Lisaks on festivalil töötoad nii pisematele kui vanematele, muusikaviktoriin, pärimuslaulude ühislaulmine ja palju muud.

Täienenud on tänavu ka korraldusmeeskond – neli inimest on meeskonnas Koselt ning neli on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilased.

Sündmus on teist aastat heategevuslik. Seetõttu vajab festival ka heatahtlikke toetajaid, keda tänavu on leitud mitmeid: Eesti Autorite Ühing, Eesti Kultuurkapital, Toi Toi Eesti, Promoprint, Taurus Print, Topsiring, Corle, Siniallika Trahter, Little Italy Pizzeria, Cosius pubi, Kose söökla, Pärja Pagarid ning Pargi pood.

Suveaeg on kõiksugu ürituste korraldajatele ka omamoodi olelusvõitlus. Seega on vaja miskit, mis teistest eristaks. „Maheda Muusika festivali teeb eriliseks looduskaunis asukoht, taskukohane sissepääsupilet ning maheda ja keskkonnasõbraliku mõtteviisi edendamine mahelaada ning Topsiringi (korduvkasutatavad topsid – M.T.) kaasamise näol,“ kirjeldas Leis Kose festivali eripära.

FOTO Mihkel Leis 

TEAVE: Maheda Muusika festival Kosel
• Toimub tänavu 22. ja 23. juunil.
• Esinevad Antsud, Daniel Levi, Helin Maria Arder, Andrus Albrecht, Robert Jürjendal, Soome folkgrupp O ja Konnat jpt.
• Pilet on viis eurot. Alla 140 cm pikkused pääsevad festivalile tasuta.
• Festivalialal toimub ka mahelaat, töötoad, ühislaulmised jpm.
• Üritus toimub teist aastat, mullu külastas kolmel päeval festivali u 2000 inimest.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.