Saada vihje
Maailma parimad tulevad Tabasallu kihutama (0)
Eeloleval ja järgmisel nädalavahetusel kuuleb Tabasalus taas mootorite mürinat. 30. ja 31. augustil toimub selleks ümber ehitatud kardirajal supermoto maailmameistrivõistluste eelviimane etapp.

Kahel järgneval nädalavahetusel muutub Tabasalu tõeliseks motospordi mekaks. Esmakordselt toimub Eesti kiireimal ja suurimal kardirajal maailmameistrivõistluste kalendrisse kuuluv supermoto etapp. Rahvusvahelise võistluse tarbeks on 963 meetri pikkust rada pikendatud tehnilise ja vaatemängulise kruusalõiguga.

Veel möödunud aastal sõideti supermotot Kuressaare lennuväljal, mind kuid tänavu otsustati võistlus Harjumaale tuua. “Ka tänavune etapp pidi esialgu Kuressaares toimuma, health kuid korraldamine on seal oluliselt keerulisem ning kulukam,” räägib eelseisva maailma- ja Eesti meistrivõistluste etapi peakorraldaja Ivar Kiil. Võidusõit lennurajal tähendas seda, et rada tuli valmis ehitada ühe ööpäevaga ning maha võtta võistlusjärgse öö jooksul.

Palju osalejaid

Esialgu Eesti meistrivõistluste tarbeks valitud Tabasalu rajaga tutvusid augusti algul rahvusvahelise motoföderatsiooni FIM esindajad, kes jäid nähtuga väga rahule. “Ka vald oli võistluse korraldamisega nõus ning riigi poolt saime toetust EASist,” räägib Kiil.

Kuna supermoto eripära on see, et osa võistlusest sõidetakse asfaldil ning ligemale kolmandik kruusal, siis tuli ka Tabasalu kardirada krossilõigu võrra pikendada. Kiili sõnul sobib võistluspaik mootorratastele väga hästi, kuna rada on piisavalt lai ning tehniline. “Möödasõidukohti on küllalt ning eks terad eraldatakse sõkaldest just kruusa peal.”

Tabasalu etappide meediajuht Rauno Kais ütleb aga, et isegi suurem vihmasadu ei nurja võistlust. “Kui kruusarada muutub mittesõidetavaks, jääb kasutusse ainult asfalt. Näiteks Bulgaarias on rada, kus ka krossielemendid asuvad asfalteeritud lõigul,” räägib ta.

Pealtvaatajatele lubavad korraldajad suurepärast vaatemängu. “Tänaseks on kõik olulisemad eeltööd meil tehtud. Pealtvaatajatele tulevad tribüünid ning ka parkimine on korraldatud,” lubab Kiil. “Eesti eeliseks on eelkõige asukoht. Tabasallu tuleb sõitjaid Rootsist, Soomest, Lätist ja Venemaalt – need on võistlejad, kes muidu maailmameistrivõistlustel ei osale,” lisab ta. Eestlastest osalevad Tabasalu etapil sauelased Patrick ja Prants Pals.

Juhul kui registreerunuid saab olema rohkem kui 32, pääsevad lõppvõistlusele üksnes kvalifikatsiooni kiireimaid. Laupäevase kvalifikatsiooni järel toimub aga SuperChrono sõit, kus ajasõidu kuus kiiremat selgitavad kahe ringi pikkuse võidusõiduga lõpliku stardijärjekorra.

Kahel nädalavahetusel

Juba sel nädalavahetusel sõidetakse Tabasalus supermoto Eesti ja Balti meistrivõistluste etapp. Nii saavad huvilised nädal aega varem, 23. ja 24. augustil, näha paljusid maailmanimesid, kes kasutavad seda võimalust rajaga tutvumiseks ja sõidukogemuse omandamiseks. Oma tulekust on teada andnud valitsev maailmameister Mauno Hermunen ja Euroopa meistrivõistluste liider Asseri Kingelin.

Sel aastal koos vennaga kõikidel Soome meistrivõistluste etappidel osalenud Patrick Pals sõidab Tabasalus mõlemal nädalavahetusel. “MMile lähen kõrgete ootustega, kuna tegemist on ikkagi minu kodurajaga. Loodetavasti jõuan seitsme kiirema hulka, kuigi ennustada ja spekuleerida pole motospordis mõtet,” räägib Pals. “Tabasalu rada meeldib mulle väga, eriti nüüd, kus meil on ka maailmatasemel krossilõik. Tahan selle kõige juures tänada oma isa ja toetajaid ning ma loodan, et ees ootab äge nädalavahetus.”

30. ja 31. augustil toimuv Grand Prix of Estonia on MM võistluskalendris eelviimane. Pärast seda sõidetakse Itaalias Jesolos, kus 14. septembril selgub tänavune maailmameister.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.