Saada vihje
Liikumist, sporti ja muusikat läbi aasta (0)

Mullune aasta oli Eestis pühendatud pärandile. Justkui tordina kirsil sai kevadel nurgakivi Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum. Küll poliitilistel põhjustel, ambulance küll ehtsa eestlasliku nagelemise pärast rajamata jäänud ehitis saab nüüd lõpuks ka valmis.
Tänavune aasta on pühendatud liikumisele. Et tavaliseks saaks mitte virtuaalsetes jututubades istumine või küsitava väärtusega toidu vitsutamine, arthritis vaid metsajooks, ujula ning kasvõi jalutamine. Eelmisel nädalal tunnistas mitmekordne Eesti käsipallimeister, Viimsi volikogu juht Ain Pinnonen laste vähest huvi liikumise vastu. “Ei ole vist head motivaatorit ka. Vanasti olid välisreisid. Nüüd sellega ei peibuta.”
Aga on sootuks vastupidiseid näiteid. Maakonna mulluse spordiaasta lõpetamisel pärjati tublima gümnaasiumi tiitliga Jüri kooli. Eelmistel aastatel on võidukoore riisunud kas Saue või Kuusalu. Nüüd siis esmakordselt Jüri.
Kooli spordijuht Urmas Põldre ütles, et edu taga on viis aastat sihikindlat tööd. Leitud on õiged lapsed, õige motoveerimine ja kannatlikkus. See on võimaldab neid ka arvutist eemal hoida. Nii et kõik polegi kadunud ja liikumisharjumused hüljatud.
Juuli alguses kulmineerub lauljate ning tantsijate mitme aasta töö. Tallinnas toimub 26. laulu- ja 19. üldtantsupidu. Taas täitub lava kümnetesse tuhandetesse ulatuva kooriga. Ning kaunite mustrite nägemine tantsumurul võtab silmad märjaks.
Aga ilu ei sünni vaevata. Juba detsembrist käivad suure eelproovid. Sest laulma ja tantsima tahtjaid on kõvasti rohkem, kui juulis peole mahub.
Suurim konkurents on naistantsijate ning 2.-3. klasside segarühmade hulgas. Harjust kandideerib mõlemas kategoorias peaaegu 30 rühma. Kuid peopäevadeks mahub mõlemast üle Eesti staadionimurule vaid sadakond. Kokku tahab üle Eesti peole mõlemast üle 200 rühma. Keda neist võtta, keda jätta, saab olema tõsine küsimus, mis tantsujuhtide ja hindajate ees seisab.
Ja muidugi lauljate igivana mure, et osad lood on eriti rasked. Eriti just Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa uudisteosed. Ühelt poolt on muidugi õigus lauljatel. Mis mõtet on näha vaeva looga, mis kohe pärast pidu unustatakse. Aga teisalt pole laulupidu soovikontsert või Õllesummeri jorutamine, kus esitakse igaühele nokkamööda lugusid.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.