Liiklustalgud muutsid politsei igapäevast järelevalvet (0)
21. aprillil korraldati liiklustalgud, kus politseinikud jälgisid piirkiirusest kinni pidamist inimeste endi poolt soovitud kohtades. Talgute põhjal kavatseb politsei teha muudatusi igapäevases liiklusjärelevalves.

Politsei ja piirivalveameti pressiesindaja Seiko Kuiki sõnul oli liiklustalgute mõte märgistada need teelõigud, mis tunduvad inimestele endile ohtlikud. “Talgute mõte oli kaasata ja panna inimesi mõtlema oma peamiste marsruutide ja kodukoha turvalisuse üle,” ütles Kuik.

Liiklustalgutel tehti kokku üle 1200 ettepaneku, millest enam kui pooled tulid Harjumaalt, sh Tallinnast. Enamik 640 väljapakutud kohast asus Tallinna ringteel: Saue (ca 26), Keila (18), Jüri (18) Kiili (14) ja Saku (8). Suure osa moodustas ka Viimsi – ca 59 ettepanekut.

Kiiruseületamine probleem

Ettepanekuid tehti selgelt vähem maakonna ida- ja lääneservas. Oli soovitusi, mis tähistasid ühte ja sama tänavat või maanteelõiku mitmekordselt. Samas ei puudunud ka need sissekanded, mis olid tehtud poolnaljaga.

Ühtlasi olid talgud politseile hea võimalus teha koostööd väiksemate kogukondadega, kus, võrreldes riigimaanteedega, on liiklust vähem, aga kiiruseületamine on siiski probleem. Seetõttu suhtub politsei liiklustalgute ettepanekutesse täie tõsidusega.
“Kindlasti oli seal ettepanekuid, mis ei olnud tõsiseltvõetavad, nt ristmiku kiire ületamine, aga meie saame sealt tänuväärset informatsiooni,” tõdes politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Trahv pole eesmärk

Võrreldes tavapärase neljapäevaga oli kiirusületamiste arv talgutel samal tasemel. Ööpäeva kestnud talgutel tegeles liiklusjärelevalvega 65 politseinikku (üle Eesti rohkem kui 250 inimest), mida on kaks korda rohkem kui tavapäraselt. Kokku vormistati 107 kiirusületamist (üle Eesti 220).
Talgute eesmärk ei olnud sõidukijuhte trahvida, vaid liiklusohutust tõsta, mistõttu piirduti võimalusel vestlusega. Terve päeva peale vestles politsei ligi poole tuhande juhiga. “Paljud talgupäeval korrakaitsjatega vestelnud liiklejad rõõmustasid, et politseinikud just nende kodukandis tegutsevad,“ lisas Loige.

Poolesaja muu rikkumise hulgas oli üheksa juhtimisõiguseta ja kaks alkoholi piirmäära ületanud juhti. Siiski leidus ka neid juhte, kes ületasid piirkiirust liialt palju ning vestlus jäi lühikeseks. Kaheksast juhist, kes ületasid piirkiirust rohkem kui 40km/h, oli tervelt kuus Harjust. “Üks koht, kust tuli palju kaebusi, et kiiruse ületamine on probleem, oli Saku-Tõdva maantee,” netis Loige.

Kas liiklustalgutel on olnud mingisugust mõju liiklusmustris, on veel vara öelda. Küll aga kavatseb politsei, lähtudes liiklustalgutest, teha muudatusi igapäevases liiklusjärelevalves.

Praegu koostab politsei patrullide tagasisidet. Eesmärk on anda Facebooki liiklustalgute kaardi kaudu tagasiside iga ettepaneku juurde, kuhu politseinikud jõudsid. Politsei loodab, et hiljemalt tänasest saavad inimesed tagasisidega veebis tutvuda.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.