Saada vihje
Galerii: Laulasmaal avati valla esimene supermarket (0)
Eile kella üheks kogunes sadakond huvilist vastvalminud Comarketi ukse taha, et näha oma silmaga ketikaupluse avamist. 14 töötajaga poes on müügipinda pooltuhat ruutmeetrit.

Omaaegse puhkekodu ja heade suvitusvõimaluste poolest tuntud Laulasmaa küla on viimastel aastatel hoogsalt kasvanud. Pärast SPA-hotell avati 2007. aastal uus ja uhke koolimaja ning tunamullu valmis Laulasmaa spordiväljak.

Selle sama Tallinn-Klooga maantee ääres asuva platsi kõrvale uus pood ehitatigi. Küllap mäletab lehelugeja, et esialgu loodeti kauplus avada tänavu jaanuaris. Comarketi keti omanik ABC Supermarkets renoveeris aga samal ajal ka pealinnas asuvat Valdeku kauplust ning nõnda tuli maapoe avamist pisut edasi lükata.

Apteek ja lilled

Siiski ei saa uut kauplusehoonet veel täielikult valminuks lugeda. Kuu aja jooksul alustab poe ruumides tegevust Apotheka apteek ning plaanis on ka väikese lillepoe avamine.
Keila vallavanema Peeter Schneideri sõnul on suurketi laienemine Laulasmaale märkimisväärne sündmus. “Laulasmaad võib nüüd pidada omamoodi piirkonna tõmbekeskuseks. Niisugune pood on kasulik teistelegi küladele, kuna siin on olemas kõik esmavajalik,” ütleb ta.

ABC Supermarkets`i reklaamijuht Kristel Seer loodab, et nii kohalikud kui ka Laulasmaa külalised võtavad uue poe kiirelt omaks. “Tihti ei soovi inimesed nädala sees suurpoodides käia ja ega me otseselt hüpermarketitega ei võistlegi. Nädalavahetusel käiaksegi suures poes, kuid muul ajal on väga hea, kui kodu juures on korraliku sortimendi ja klientide vajadustega arvestav kauplus.”

Piirkonnale omast kaubavalikut saab näha Laulasmaalgi. Puu- ja köögiviljade juures on küttepuud ning seemnepakid – kummagi järele poleks ilmselt suurt nõudlust mõnes kesklinna kaupluses.
Seer osutab ringkäigul ka heale joogivalikule ning Saksamaalt pärit jogurtitele ja lihatoodetele, mille maaletooja on just ABC Supermarkets. Suveperioodiks lubatakse Laulasmaale aga head grilltoodete valikut, erinevaid jäätisesorte ja pikniku- ning rannatarbeid.

Kaupluse kollektiivi kuulub 14 töötajat, kes on valdavalt kohalikud. Värbamisega alustati mõned kuud tagasi ning väljaõpe viidi läbi erinevates pealinna kauplustes.

Uued asutused

Juba 27. märtsil avatakse äsjaavatud toidupoe kõrval ka kohvik, mille sisekujunduses on tuginetud Laulasmaa kuulsate heliloojate elulugudele ja fotodele.

Keila vallavalitsus on aga esitanud pankadele pöördumise, mille eesmärk on tuua Comarketi juurde sularahaautomaat. Viimati asus pangaautomaat Laulasmaa SPA-hotelli fuajees, kuid see suleti pärast lühikest kasutusperioodi. Täna asuvad lähimad raha väljavõtmise kohad Keilas ja Tabasalus.

Harju Elule teadaolevalt plaanib olemasolev Laulasmaa kauplus tootevalikut lähiajal muuta ning kaalumisel on ka bensiinitankla avamine poe praeguses asukohas.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.