Saada vihje
Lasteaiad soosivad paberivaba tööd (0)
Jaanuaris esitletud Eesti Lasteaedade Internetipõhist Infosüsteemi (ELIIS) kasutavad tänaseks 68 lasteaeda, ampoule millest paljud asuvad Harjumaal. Aasta lõpuks võib see arv aga kasvada.

Lagedi kooli arvutiõpetaja Hannes Raimets on ühtaegu pedagoog, ettevõtja kui ka klienditeenindaja. Intervjuu ajal ei helise aga tema laual olev telefon kordagi. See on omamoodi tunnustus, sest vahetult enne teenuse esimest aastapäeva on infosüsteemi lisatud juba 7289 lapse andmed.

Keilas asuvasse Vikerkaare lasteaeda jõudis ELIIS tänavu märtsis. “Noormehed tegid hea esitluse, teenus meeldis kõigile ja nii otsustasimegi võtta prooviperioodi, et kõik saaksid õppida süsteemi kasutama,” räägib lasteaia direktor Pärje Ülavere. Augustis võeti teenus juba täies mahus kasutusele ning tagasiside on olnud positiivne.

Arendatakse edasi

“Õpetajana saan ma loovam olla. Paberis ei saa kirjutatut maha tõmmata, hiljem muuta. Siin on kõik asjad ühes kohas ja kui tekib küsimus, võin küsida vanemate arvamust. Enam ei pea kirju saatma ja vastuseid ootama,” räägib Vikerkaares õpetajaametit pidav Heli.

Ülavere sõnul oli see ka hoolekogu selge soov, et lasteaed oleks innovaatiline. “Koolid on juba ammu eKooli peal, kuid lasteadadel see võimalus seni puudus.”

Raimetsa hinnangul on tema meeskonna loodud infosüsteemi üheks eeliseks pidev arendustöö. “Hiljuti muutsime toidukordade märkimist selliselt, et igale lapsele saab määrata vaikimisi toidukorrad. Oleme Lagedil seda katsetanud ning võime öelda, et õpetajad hoiavad ELIISiga aega kokku.”

Tulemas on teisedki lasteaedade soovidest kannustatud muudatused nagu näiteks automaatsalvestus. Kavandamisel on ka täiustatud nutiseadmete tugi ning igakuiselt tegeldakse väiksemate vigade parandamisega. Tehtud muudatustest saadetakse kasutajatele alati ülevaatlik kiri.

Koostöö partneriga

Nüüd, mil infosüsteem läheneb esimesele aastapäevale, keskendutakse peamiselt laienemisele. “Ühinesime ka ettevõttega ANC Toitluskonsultatsioonid, mis pakub toitlustusprogrammi koolidele ja lasteaedadele,” räägib Raimets ning lisab, et ainuüksi Harjumaal on koostööpartneril 120 klienti.
Praegu on ELIISi meeskond koduturule pühendunud, ent tulevikus kaalutakse ka laienemist. “Oleme uurinud naaberriikide alushariduse seadusi. Viimati näiteks Moskva kohta, kuid sinna on praegusel ajal ilmselt raske müüa,” tunnistab Raimets. Euroopas mängib suurt rolli aga koostöö ANC`ga, kuivõrd toitlustusseadus on neis riikides ühtne.

Ehkki kümnendik lasteaedadest juba kasutab süsteemi, on Raimetsa sõnul ELIISil veel pikk tee minna. “Näiteks Saue vald ja Rakvere linn on küll infosüsteemi oma lasteaeades kasutusele võtnud, kuid Eestis on lasteaedu kokku 600 ringis.”

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.