Lääne-Harju politseijuht: “Tähtsaim on tegevus noortega” (0)
Vahur Tamuri.Vahur Tamuri. 
Viimaseid kuid Sauel tegutsevat Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonda juhib mullu septembrist Vahur Tamuri. Enam kui seitse kuud ametis olnud politseimajor kinnitab, et ületamatuid probleeme pole tal ette tulnud.

“Olen siin tööl eelmise aastal 1. septembrist. Aga siiani õpin. Nõuandjad ja õpetajad on kolleegid, jaoskonna teenistuste vanemad ning teiste jaoskondade juhid,” ütles Vahur Tamuri usutluse alguses.

Praegu elate jaoskonnaga eelseisva kolimise ootuses – Keila kesklinnas on valmimas kunagisest õmblustsehhist ümberehitatud uus hoone.

Kolida saab ilmselt kesksuvel. Lepingu järgi peaks kõik saama üle antud 15. mail. Aga ehituslikud probleemid on asju natuke venitanud. Aga see pole halb, pigem teha natukene kauem ja hästi, kui hiljem vigu kõrvaldada.

Mis saab Sauel asuvast hiigelmajast, kunagisest Harju EPT peahoonest?

Meie poolt jääb maja tühjaks. Mis saab edasi, seda teab ja otsustab omanik ehk Riigi Kinnisvara AS. Kunagine EPT ja hilisem prefektuuri peahoone on suur, kõle ning seda on kallis ülal pidada.

Räägime nüüd ka politsei igapäevatööst. Millised on olnud suurimad mured ja tegemised Teie töötamise ajal, seitsme kuu jooksul?

Midagi väga tõsist ega ületamatut ei ole olnud. Kõige tähtsam töö on tegevus noortega. Püüame neid hoida eemal narkootilistest ainetest, alkoholist ja tubakast. Kui panustame praegu tööle noortega, siis on tulevikus ka teiste asjadega lihtsam.

Liikluses on prioriteedid joobes juhtide liiklusest kõrvaldamine, kergliiklejate ohutuse tagamine ning lubatud maksimaalsest kiirusest kinnipidamise ja turvavarustuse kasutamise kontrollimine. Kindlasti on nende prioriteetide järgimine oma mõju avaldanud liikluses hukkunute arvu vähenemisele.

Samuti ei saa normaalseks pidada, et juhtidel on tekkinud arusaam, et kui on lubatud 50 km/h, siis võib rahulikult sõita kiirusega 60 km/h. Seejuures pole vahet, kas rikkumise tuvastab liikluskaamera või patrullpolitseinik.

Milline on kuritegevuse tase Lääne-Harju omavalitsustes?

Olen tutvustanud mulluseid andmeid ka volikogude istungitel. Need on registreeritud kuriteod valdade/linnade lõikes tuhande elaniku kohta. Absoluutset tõde need ei näita. Aga järeldusi saab teha.
Väikseima kuritegevuse tasemega on Harjus Kiili vald, järgnevad Harku vald, Saue linn ja Saue vald. Siis tulevad Keila linn ja Nissi vald. Nendes omavalitsustes on tuhande elaniku kohta alla 20 kuriteo.

Edasi on Kernu ja Padise vald. Eesti keskmine tase on 27,94 kuritegu tuhande elaniku kohta ning sinna lähedale jäävad Paldiski linn ning Nissi ja Keila vald. Harju maakonna keskmine on veidi üle 30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.