Saada vihje
Laagrisse ehitatakse Saue valla üürimaja (0)
Riiklikust üürimajade programmist eraldati pilootprojektina viiele omavalitsusele kokku 2,85 miljonit eurot. Need omavalitsused on Muhu, Türi, Lääne-Nigula, Valga ja Saue vald.

Saue valla üürimaja ehitatakse Laagrisse aadressile Kuuse tänav 29a. Üürimajasse tuleb 20 korterit, maja suuruseks on ligikaudu tuhat ruutmeetrit.

“Üürimaja ehitaja leidmiseks kuulutatakse välja riigihange. Hetkel on plaanitud ehituse algusajaks käesoleva aasta suve teine pool,” selgitas Saue vallavalitsuse arendusosakonna juhataja Indrek Eensaar.
“Hetkel on maja ehituse maksumuseks plaanitud 1,6 miljonit eurot, millest 633 000 on taotletud riiklikust üürimajade meetmest ning 967 000 euro mahus on kavandatud maja rajamise finantseerimine Saue valla eelarvest,” täpsustas Eensaar.

“Taskukohaste ja tänapäevaste üürikorterite puudus on Laagri piirkonnas väga suur ning see pärsib tööjõu liikuvust ning ettevõtete arengut. Mobiilsele tööjõule üürimaja rajamine ongi esimene piloottegevus Saue vallas kaasaegse taskukohase korterifondi loomiseks. Üksikud väga kõrge hinnaga pakkumised ei ole piisavad katmaks nõudlust ning keskmiseid sissetulekuid arvestades pole need mobiilse töötaja sihtgrupile taskukohased,” rääkis Eensaar.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.