Saada vihje
Kuidas Anija ja Kolga mehed pealinna saavad? (0)

Kevade esimene päev tõi värske võimuliidu ehk Reformierakonna ja SDE esimese tuleproovi. Riigikogule tuli valida uus juhatus. Üllatusi ei tulnud. Esimehe ametisse valiti pika parlamendistaažiga Eiki Nestor. Mees on tõeline Eesti poliitika legend, and sest on töötanud kõikidest taasiseseisvumise järgsetes parlamentides. Trooja sõjas oli Nestor vanim Kreeka kangelane, hospital elukogenud kuningas, nõuandja ning lepitaja. Eiki Nestor on Riigikogu esimehena samas rollis koos elukogemuse ning teadmistepagasiga.

Kui Anija valla mehed omal ajal Tallinnas käisid, siis lõppes nende tõe, õiguse ja vabaduse nõudmine peksuga. Mehi oli kokku 47. Üks nende hulgast oli ka Riigikogu värske esimehe kauge esivanem. Nüüd, aastal 2014, saab tõde ja õigust mõõta ning seadustada parlamenditöös. Nii et kunagine teekond toonasesse kubermangulinna ei olnud asjata.

Ka Kuusalu valla Kolga naised ja mehed läheksid hea meelega Tallinnasse. Mitte vabadust nõudma või protestima. Ikka tööle, kooli, sisseoste tegema või õhtul meelt lahutama. Samuti jääb Kolga-Tallinna teele valla keskus Kuusalu. Ka sinna on kohalikel asja. Kas siis arsti juurde või muid asju ajama. Aga võta näpust, sest bussiliiklus on hõredavõitu.

Mullu novembris loodi seltsing Kolga Vald. Oli ju kunagi Harjumaal ka selline omavalitsus. Ning sealsed eestvedajad haarasid härjal sarvist, et paikkkonda ääremaastumisest päästa. Harju ühistranspordikeskusele saadeti hulk ettepanekuid, millise bussi graafikud vajaksid tihendamist. Aga veel parem, kui bussid sõidaksid asulasse sisse.

“Kõik ettepanekud on tehtud heas usus koostööle. Arvesse on võetud inimeste konkuretsivõime tõusu tööturul, arstiabi paremat kättesaadavust, inimeste elukvaliteeti hobide ja harrastuste ning ka kultuuritarbimise suurema kättesaadavuse näol. Täna sõidavad paljud inimesed autoga vaid seetõttu, et bussiajad ei klapi,” seisis pöördumises.

Väike võit on juba saavutatud. Ühistranspordikeskus on põhimõtteliselt nõustunud kuue bussiaja muutmisega. Uuel nädalal koguneb juhatus, et ettepanekuid arutada. Ehk saavad ka Kolga naised ja mehed nüüd paremini pealinna, Kuusallu või Loksale.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.