Saada vihje
Kose vallal on uued sümbolid (0)
Kose vapp ja lipp.Kose vapp ja lipp. 
Pärast kohalikke valimisi tekkinud suur Kose vald sai rahvahääletusel sini-valge lipu ja sama värvi vapi. Nende autoriks on kunstnik Mart Lankots büroost Velvet OÜ, no rx volikogu kinnitab sümboolika ametlikult veebruaris.

20. oktoobri valimiste järel tekkis seniste Kose ja Kõue valdade ühinemise järel Kose vald. Uuele omavalitsusele sümboolika leidmiseks kuulutati välja konkurss. Vallasekretäri Kätlin Iljini sõnul saadeti kokku 36 kavandit ning autoreid oli 16. Et nendest omakorda valida välja parimad, moodustati tööde hindamiseks komisjon. Sinna kuulusid kummastki omavalitsusest neli esindajat ning lisaks ka Riigikantselei sümboolikanõunik Gert Uiboaed.
Komisjoni 12. novembri istungil valiti välja kolm paremat kavandit ning need esitati rahvahääletusele. Sedelitel kogunes arvamusavaldusi 1211 ning elektrooniliselt 593 häält.
Paberil antud hääled eelistasid autorit “Üheskoos” (Mart Lankots Velvet OÜ), kes kogus 662 häält. Järgnesid “Peko” (Maret Kruve) sai 354 häält ja “Katariina” (Liina Kald) 195 häält.
Arvutis hääletajad eelistasid samuti Mart Lankotsi (248). Järgnesid Maret Kruve (248) ja Liina Kald (53 häält). Rahvaküsitluse tulemusi arvestades otsustati kuulutada võitjaks Mart Lankotsi, Velvet OÜ töö “Üheskoos”.
Mis saab valitud vapi ja lipu kavandist edasi? “Volikogu ei ole veel sümboolikat ametlikult kinnitanud. Seda planeeritakse teha Eesti vabariigi aastapäevaks,” ütleb komisjoni liige Iljin. Kõik vajalik, nagu vapiga blanketid, pitsatid, suured ja väikesed lipud, on praegu tellimisel. “Kõue endine sümboolika on antud üle volikogu otsuse alusel Kõue mõisale. Valla riigivapiga pitsat antakse üle Riigikantseleile,” lisab Kätlin Iljon. Kose valla sümboolika edasise saatuse otsustab volikogu.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.