Saada vihje
Kolga koolist varastatud parkett on siiani leidmata (0)
Novembris Kolga kooli võimla kõrvalruumist kadunud 332 ruutmeetrit parketti ja selle varastajad on tabamata. Võimla siiski põrandata ei jäänud ning detsembri alguseks oli maas uus parkett.

Mullu 12. novembri hommikul avastasid töömehed, sale et Kolga koolis võimla kõrvaruumist on kadunud 332 ruutmeetrit mahapanemist ootavat parketti. Kokku oli parketti ruumis 2, allergist 5 tonni. Võimla põrand oli just saanud aluslaudise ning parketi mahapanekuni jäi vaid paar päeva.

Jäljetult kadunud

Kooli direktori Tõnu Valdma sõnul pole põrandakatet siiani ei üles leitud ega tagasi toodud. Vihjeid laekus ning need edastati ka politseile. Kuid siiani pole uurimine tulemusi andnud. “Menetlus käib, kahtlustatavana ei ole kedagi üle kuulatud,” ütleb politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Andres Sang.

Kas kooli võimla jäi parketita? Valdma ütleb, et kiiresti telliti Saksamaalt uus parkett. See saabus novembri lõpuks ning paari päevaga panid töömehed selle ka võimlasse maha. Detsembri alguses sai võimlas pidada tunde ning teha sporti.

Haruldane vargus

Kui tihti taolisi suuri vargusi ette tuleb? Andres Sang on rääkinud Harju Elule, et igal nädalal varastakse nii Tallinnas kui Harjumaal ehitusobjektidelt nii tööriistu kui ehitusmaterjale. “Tõsi küll, nii suur kahju on siiski haruldane,” lisas ta.

Kolga kooli praegune hoone avati aastal 1986 põhikoolina. Hoone ehitati Maarja Nummerti projekti järgi. Keskkooliks muudeti see aastal 1991. Mullu märtsis otsustas Kuusalu vallavolikogu, et Kolgas töötab tänavu septembrist vaid üheksa klassi. Suvel keskkooli lõpetav viimane lend on järjekorranumbriga 20.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.