Saada vihje
Kiiu lasteaed avab koos kooliaastaga uksed (0)
Kauaoodatud ning pikalt planeeritud Kuusalu valla neljas lasteaed saab mööbli ja sisustuse ning õpetajad ja assistendid kahe kuu jooksul. 1. septembriks on direktor Juta Koppeli ettepanekul “Kiigepõnni” nime saanud mudilaste teine kodu valmis.

Kiiu lasteaia avamiseni on jäänud veidi üle 70 päeva. Nädal enne jaanipäeva käib hoones ehitamine. OÜ Filkester töömehed viimistlevad, plaadivad, katavad välisseinu ja teevad kümneid muid toimetusi. Äsja on saanud paika peaukse kohal oleva varikatuse metallsõrestik. Kaks kuud ametis olnud direktor Juta Koppel tutvustab ruume. “Kuusalu poole jäävad õpetajate tuba ja koosolekute ruum. Ja ka minu kabinet,” ütleb ta. Selle ees on uks, mille ette rajatakse suurde saali avanev liumägi. Rühmaruumid asuvad vallamaja poolses tiivas. “Maantee pool on köök ja abiruumid. Peakoka kabinet ka. Muinasjututuba tuleb majja ja seal saab vaadata filme,” selgitab Koppel. Lasteaia suurt saali saab edaspidi kasutada ka kohalik kogukond ning kultuuriseltsid.

Kuidas leida kordumatu?

Millal sai Juta Koppelist lasteaia juht? Ta ütleb, et on elanud Kuusalu alevikus viimased kuus aastat. Kümme aastat juhtis ta Tallinna Liivalaia lasteaeda. Veel varem töötas kodukohas Orissaares algklasside õpetajana.

Kuusalu konkursi tähtaeg oli 28. veebruaril ning Koppel valiti välja 17. märtsil. “Ametis olen 15. aprillist,” räägib ta.

Esimene suurem ettevõtmine oli aiale nime leidmine. Kokku saatis konkursile ettepanekuid 11 inimest ning kandidaate oli 16. Direktor võttis kõik nimepaberid endale lauale ning hakkas arvutis otsima. Ikka selleks, kas Eestis on pakutud variante olemas või mitte. “Näiteks kordub “Mutionu”. Siis võtsin ette “Kiigepõnni” ja sain teada, et nime “põnn” on, kuid mitte “Kiigepõnni”, meenutab lasteaiajuht.

„Vaatasin kabinetis rippuvat maja plaani ning taipasin: see sarnaneb põhiplaanilt kiigega. Läksin alla ja ütlesin vallavanemale: ““Kiigepõnn” on meie majale õige nimi. 18. juunil anname sisse sellenimelise aia koolitusloa taotluse,” ütleb ta rõõmsalt.

Kuni 110 mudilasele

Teine suurem töö on olnud mööbli ja köögiseadmete hanked ning personali leidmine. Hanked on tehtud, maja on mõõdetud ning firmad välja valitud. Mööbel tuleb AS-ilt Inest Market ja köögiseadmed AS-ilt Dieta. Peaaegu kogu mööbel peaks saama paika juulis. Töötajate otsimine praegu käib. Õppejuht asub ametisse 1. augustil ning õpetajad augusti keskel. Kokku on uues lasteaias 28,15 töökohta. “Jagame kahte töötajat Kuusalu lasteaiaga “Jussike”, ” ütleb Koppel.

Lastepuudust Kiius ning selle ümbruses pole karta. Direktori sõnul on praegu kindlasti mõned vabad kohad sõimerühmades, paar kohta ka aiarühmades. Kokku mahutab “Kiigepõnn” kuni 110 mudilast.
“Esmajärjekorras saavad kohad oma valla lapsed ehk Kiiu, Kuusalu, Valkla ja Saunja mudilased. Aga võimalusel ka mõned soovijad Anijalt ning Jõelähtmest,” kinnitab Juta Koppel.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.