Saada vihje
Keilas valiti kogudusele uus vaimulik (0)
Article title
EELK Keila Miikaeli kirik.

24. juuni hommikul pidas EELK Miikaeli koguduse senine vaimulik Marek Roots enda viimase teenistuse Keilas. Pärastlõunal valis koguduse nõukogu uue vaimuliku, kelleks on Arnd Matthias Burghardt.

Keila Miikaeli koguduse õpetajana tegutsenud vaimulik Marek Roots oli ametis alates kevadest 2008. Augustist asub mees tööle EELK Tartu Pauluse koguduse abiõpetajana, kuhu valiti tänavu märtsis. Koos õpetajaga lahkub Tartusse ka abikaasa Pirjo Roots, kes tegutses Keila koguduse sekretäri ametis ning juhendas ka pühapäevakooli.

Koguduse nõukogu valis jaanipäeval Keila Miikaeli koguduse uueks õpetajaks senise Tallinna Saksa Lunastaja koguduse õpetaja Arnd Matthias Burghardti. Mehe peaks ametisse kinnitama EELK Konsistoorium.

Arnd Matthias sündis Saksamaal Ingelheimis 11. mail 1970. aastal. Tema teoloogiaõpingud möödusid Saksamaal Marburgi ja Kieli ülikoolis. Koguduse õpetajaks ordineeriti Arnd Matthias 2000. aastal Braunschweigi Katariina kirikus. Järgnevatel aastatel töötas ta pastorina nii Läti kui ka Saksamaa luterlikes kogudustes. Alates 2006. aastast tegutseb Arnd Matthias Tallinnas Saksa Lunastaja koguduse hingekarjasena, samuti alates 2007. aastast Nõmme Rahu koguduse abiõpetajana. Viimased neli aastat elas ta abikaasa töö tõttu Genfis, teenides sealset saksa kogudust.

Arnd Matthias on abielus Anne Burghardtiga, kes on samuti EELK vaimulik ja töötab Luterlikus Maailmaliidus oikumeeniliste suhete sekretärina. Nende peres on kolm last: Karl Otto (13 aastat), Johannes (31 aastat, lapsendatud) ja Iida Maria (7 aastat).

Lisaks kogudusele töötab Arnd Matthias Tallinnas Inglise Kolledžis filosoofia ja religiooniloo õpetajana. Tema sulest on ilmunud mitmeid artikleid, sh veebiajakirjas “Kirik ja Teoloogia”.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.