Saada vihje
Kajamaa festivalil esineb ka Grammy võitja (0)
21. ja 22. juulil toimub Saku vallas Kajamaa külas asuvas Küla Villas muusikafestival Acoussion Live 2017, kus paarikümne artisti seas astub üles ka kahekordne Grammy võitja, džässbändi Snarky Puppy asutajaliige Bill Laurance.

Festivali peakorraldaja Tarmo Siku sõnul on tegu rändfestivaliga, mis toimub iga kord uues põnevas paigas. Tunamullu Pudisool privaatüritusena korraldatud festival toimus mullu Järvamaal Vana-Veski puhkekeskuses, tänavu kevadel korraldati sama üritus ka Tallinnas Lennusadamas.

„Acoussion Live 2017 toimumiskoha otsinguil käisime läbi päris mitmeid potentsiaalseid kohti ning otsustasime lõpuks Küla Villa kasuks tänu sealsele imelisele loodusele, soodsale asukohale – Tallinnast on sinna vaid poole tunni tee – ning heale klapile kohalikega,“ rääkis Sikk.

Mille poolest erineb Acoussion teistest suvistest festivalidest, mida on Eestis märkimisväärselt palju?

Aastaid tagasi sai loodud Acoussioni-nimeline Facebooki-leht, kus jagasime peamiselt akustilisi sessioone erinevatest YouTube’i jt kanalitest, nagu Mahogany Sessions, Watch Listen Tell, Sofar Sounds jne. Algselt oli ka Acoussion Live akustilise muusika festival. Nüüd enam kindlasti mitte. Nimetame täna Acoussioni festivale pop-up muusikafestivalideks. See sõnaühend viitab kahele omapärale. Kõigepealt – iga festival toimub uues põnevas ja kaunis paigas. Ning teisalt – artistid ei astu üles tavapärastel lavamonstrumitel, vaid täiesti omanäolistel ja dekoreeritud lavadel või (kui ilm võimaldab) suisa keset imelist loodust lageda taeva all. Näiteks tänavu on plaan “istutada” Küla Villa järvekese kallastele ja ümbrusesse kümme intiimset kontsertpaika, mis lubavad nautida muusikat tavapäratult lähedalt ja ehedalt.

Milline on teie festivali külastaja?

Senise kogemuse põhjal võib öelda, et Acoussionil käib kõige sõbralikum ja rahumeelsem festivalipublik, mida üldse ette kujutada suudab. See ei ole mitte meie endi tõdemus, vaid nii on rääkinud meile möödunud aastate võõrustajad, turvamehed jt. Acoussioni külastajad on reeglina kuskil 25-45-aastased, kuid muidugi kohtab ka nooremaid ja vanemaid. Eesootavale suvefestivalile tuleb kindlasti ka palju lapsi, sest kuni 15-aastastele on koos vanemaga sissepääs tasuta. Teretulnud on ka sõbralikud koduloomad.

Kui palju ootate publikut – saan aru, et piletite arv on piiratud?

Müüdavate piletite arvu oleme määranud vastavalt toimumiskohale. Eesmärk on hoida mõnusat butiikfestivali meeleolu ning vältida ülerahvastumist. Tänavusele festivalile Küla Villasse ootame maksimaalselt tuhat inimest, kuid müüki jõuab pileteid veel tunduvalt vähem.

Mille järgi valisite artistid?

Esinejate nimekirja koostamise protsess on väga põnev, kuid ka väga ajamahukas töö. Esmaseks kriteeriumiks on paratamatult isiklik muusikamaitse. Ent üha enam oleme kuulda võtnud ka meie kõrvu kostunud varasematel Acoussionitel käinute soove ja soovitusi. Tänavune line-up koosneb 20 esinejast, kes on jäänud pinnale pärast tuhandete lugude läbikuulamist ja sadade artistide või nende mänedžeridega läbirääkimist. Oleme püüdnud kokku kutsuda erinäoliseid ja eri žanreid viljelevaid sooloesinejaid ja bände. Tänavusel festivalil kuuleb džässi-rokki-räppi-indiet ning esinejaid on Eestist, Suurbritanniast, Prantsusmaalt, Venemaalt.

Festivali asupaigaks on tänavu Kajamaal asuv Küla Villa. FOTO muusikafestival.ee 

Kui palju maksab pilet ning mida selle eest saab?

Festivalipass maksab nüüdseks eelmüügis 47 eurot ja päevapilet 27 eurot. Ning selle eest saab ei vähem ega rohkem kui suve mõnusaima nädalavahetuse. Kaks pikka päeva täis suurepärast muusikat muinasjutulise looduse rüpes. Lisaks ootab festivalilisi n-ö Acoussion Market, kust leiab mitmeid erilisi maitseelamusi, vaid parimaid janukustutajaid ning palju muud põnevat. Pluss – lastele on festivalil spetsiaalne lasteala. Tasub veel lisada, et parkimine ja telkimine on festivalil tasuta.

Keda tänavustest artistidest peate ise kõige huvitavamaks, keda võib ka huvilistele soovitada?

Üsna tüüpiline ja igav vastus, aga tõepoolest – absoluutselt iga artist tänavusel festivalil on pärl. Kuna kodumaised esinejad on siinsele publikule vast rohkem teada, tõstaksin esile piiritaguseid. Näiteks prantsuse lauljatar Pomme. Lihtsalt fenomenaalse häälega kõigest 20-aastane neiu, kes oma kodumaal juba tänaseks väga populaarne, kuid kelle tähesära alles kogub hoogu. Või siis Richard Walters Suurbritanniast, keda on Adele’i “Someone Like You” kaasautor Dan Wilson kirjeldanud järgnevalt: “Richard on üks popmuusika lummavaima häälega lauljatest ja tema lood mõjuvad hüpnotiseerivalt. Ma armastan ta loomingut.” Ning siis muidugi kahekordne Grammy-võitja, kultus-jazzbändi Snarky Puppy asutajaliige Bill Laurance, kelle esinemine saab olema kindlasti tõeline elamus.

TEAVE: Acoussion Live 2017 Kajamaal
• Tänavune festival on kahepäevane ning sellel esineb kokku 20 artisti nii Eestist kui välismaalt kokku kümnel erineval laval.
• Esinejateks on kahekordne Grammy võitja Bill Laurance (UK), Iiris, Estonian Voices, Pomme (Prantsusmaa), Mick Pedaja, Elephants From Neptune, reket, Svidanie (Venemaa), Maarja Nuut, Richard Walters (UK), Sumra, Rake, Lucas Christopher Varema, Lepatriinu, The Notes, The Jingles, RObAM, Tintura, DJ Girti Suun, DJ Sander Mölder & DJ Peeter Ehala.
• Festivali nimi Acoussion tuleneb sõnadest “acoustic” ja “session”.
• Lisainfot saab muusikafestival.ee

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.