Saada vihje
Juuksuribuss tuleb teid varsti pügama (0)
Anu Arro juuksuribuss.Anu Arro juuksuribuss. 
Juuksur Anu Arro soetas endale ratastel töökoja ning hakkab sellega maakonnas ringi sõitma. Varem pole tema teada keegi Harjus sellise rändteenusega tegelenud, medstore kuid väiksemates kohtades on juuksur igati oodatud.

Juuksuribuss paistab värskeltsadanud lume taustal eriti uhke. Kirjad “Juuksur ratastel” ja “Tulen teid pügama” külgedel. “On ju posti-, bronchi IT- ja saunabussid. Aga miks mitte juuksuribuss, medicine ” ütleb Alliku külas elav Anu Arro. Esimest korda mõtles ta teenusele neli aastat tagasi, kui oli Raplamaal. Maal on meistreid hõredalt ja nad asuvad vaid keskustes. Koduses Saue vallas töötab neid ka vähe.
“Siis mõtlesin, et ehitan bussi ise või ostan. Ehitada ei tihanud, sest see nõuab raha ning aega,” jätkab Arro.
Sinna aga toonased plaanid jäid. Küll teadis perenaine, et Viljandimaal taoline buss juba töötab. Mullu sügisel helistas Arro sealsele perenaisele. Tema aga teatas harjulannale, et riputas piltilikult öeldes käärid seinale ja enam ringi ei sõida. “Laenasin siis raha ning detsembris ostsin bussi ära. Teenuseid teen Prolife OÜ-ga.”

Afropatse pole

Esimese sõidu tegi meister Raplamaale Varbolasse. Paikset juuksurit seal ei tööta. Kuid Rapla või Märjamaaga pole asulal just kuigi hea bussiühendus. Eeloleval nädalavahetusel plaanib perenaine uut ringsõitu. Seekord Lääne-Harjumaale. Kas koduvalda, Padisele või Vasalemma, seda ta veel ei tea.
Milliseid juustega seotud teenuseid pakutakse? Arro seletab, et kindlasti saab lõigata ning teha soenguid. Lisaks ka keemilised lokid ning värvimine. “Luksusteenuseid ei paku. Nii-et juustepikendusi või afropatse bussist ei saa,” lisab ta.
Buss tundub väljast väike, kuid tegelikkuses mahub sinna korraga kuni neli inimest. “Klient istub toolis ja temaga toimetan. Kaks saavad aga siin istmel järjekorda oodata,” näitab perenaine salongis. Bussi tagaosas on 150 liitrit mahutav veepaak, milles sisust peaks jätkuma terveks päevaks. Lisaks on bussis ka WC ning kraanikauss.

Roolib ja töötab

Vett ja ruumi soojendab gaasiseade, mis asub istme all. Elektrit toodab bensiinigeneraator. Salongi valgustus aga töötab autoakul. Sellega saab ka laadida mobiiili ning juukselõikusmasinat “Olen täiesti sõltumatu. Ise roolin, tegelen klientidega, lõikan, värvin ja koristan. Ja ma ei pea kusagilt juhtmega elektrit võtma,” ütleb Anu Arro.
Kuidas saab liikuvat meistrit endale kodukülla või seltsimajja tellida? Arro ütleb, et võimalusi on mitmeid. Töötab koduleht ning teavet saab ka Facebook`i kaudu. “Saab ka ette helistada. Eriti tähtis on panna varakult aeg kinni värvimise ja lokkide tegemise jaoks, sest need on aeganõudvad tööd,” ütleb juuksur. Muul juhul kehtib bussis elav järjekord. Ning tavaliselt paneb juuksur ka eelolevast sõidust külla või alevikku ka teabe üles.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.