Saada vihje
Jõelähtmele rajatakse teine golfiväljak (0)
Estonian Golf & Country Club rajab Jõelähtmele lisaks olemasolevale väljakule täispikkuses, abortion 18-rajalise golfiväljaku, mind mis peaks valmima 2019. aastal. Juurde ehitatakse samasse golfituristidele ka hotell ja spaa.

Estonian Golf & Country Club`i juhataja Hanno Krossi sõnul peaksid tööd väljaku ja hoonete rajamiseks algama järgmisel aastal. „2016 on plaanis kopp maasse lüüa, health siis tehakse mullatöid. 2017 toimub külv, 2018 on muru kasvuperiood,“ loetleb ta. „Aastal 2019 plaanime uuel väljakul esimest täishooaega.“

Hooned, kus asuvad hotell ja spaa, valmivad tema sõnul varem. „Majad valmivad tänapäeval kaheksa-üheksa kuuga. Tänavu on plaanis kaasata investorid. Vajalikud detailplaneeringud on kehtestatud, ehitusload on meil olemas,“ räägib Kross.

Golfitipp kujundab

Peale selle, et uue golfikompleksi rajamine võtab palju aega, pole see ka odav lõbu. Krossi sõnul on investeeringu suurus üle kümne miljoni euro, millest golfiväljaku rajamiseks kulub 5,5 miljonit.
„Meil on üks maailmatasemel golfiväljak olemas, nüüd tuleb teine veel,“ ütleb ta. „Koos spaa ja hotelliga saab Jõelähtmel väga kõva toode olema.“

Uuele väljakule peaks glamuuri lisama asjaolu, et selle projekteerib rootslanna Annika Sörenstam, keda peetakse läbi aegade parimaks naisgolfimängijaks. Nüüdseks tippspordist loobunud naine võitis karjääri jooksul 90 profiturniiri ning teenis auhinnarahadena üle 18 miljoni euro. Krossi sõnul jõuti Sörenstamini läbi golfiproffe koondava organisatsiooni European Tour, kellega Jõelähtme golfiklubil on koostöö kestnud juba aastast 2006. „Tänu nendele oleme Eestisse saanud ka senised suurturniirid,“ räägib golfiklubi juhataja. „Nende kaudu oleksime saanud projekteerijaks ükskõik millise golfitipu, aga otsustasime Annika kasuks. Kuivõrd tegu on naisega, siis on tal perekesksem vaade.“

Sörenstam on ise öelnud, et teda paelus Jõelähtme puhul eestlaste soov keskust perekeskselt arendada. „Golfimaailmas on palju räägitud, et väljakuid tuleks arendada sellises suunas, et need oleksid sobilikud ka peredele ja eriti lastele ning nüüd on lõpuks valmimas üks keskus, kus ka tõeliselt sellele tähelepanu pööratakse,“ lausus ta.

15 000 turisti aastas

Sörenstami valikul oli ka teine oluline aspekt – Rootsi golfituristid. Hanno Krossi sõnul on meie läänenaabritel praegu 800 000 aktiivset golfimängijat ning Sörenstami nimi peaks olema tõmbenumbriks, mis rootslasi Jõelähtmele meelitaks. Kui tänasel päeval käib Jõelähtmes golfi mängimas 7000 välisturisti aastas, siis uue väljaku valmides loodetakse arvu kahekordistada.

„Sellise hulga suudaksime me ära teenindada,“ ütleb Kross ja lisab, et pikemas perspektiivis on nende jaoks kõige olulisem siiski eestlasest golfimängija.

Turistide arvu tõusule peaks kaasa aitama ka tõsiasi, et meile lähimad kompleksid, kus asub kaks tipptasemel golfiväljakut, hotellid, spaad ja muu vajalik, asuvad Põhja-Saksamaal ja Inglismaal.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.