Saada vihje
Jaan Alver – teist korda Keila vallavanemaks (0)
Möödunud sügisel ametisse asunud Keila endine vallavanem Peeter Schneider astus 15. augustil ametist tagasi. Teatepulga võttis üle varemgi Keila vallavanemana töötanud Viimsi mees Jaan Alver.

Harju Elu küsimustele vastas värske vallavanem sel teisipäeval. Eelneval nädalavahetusel toimus vallavolikogu istung, kus umbusaldati senist volikogu esimeest ning vallavalitsuse liikmeid.

Nii mõnegi arvates pidanuks Te vallavanema toolil istuma juba sügisest. Konkursi asemel määrati ametisse Peeter Schneider.

Jah. Ta on mulle piisavalt lähedane isik, olime ju mõtte- ja töökaaslased. Kui mina olin vallavanem, oli tema Lahevee (vallale kuuluv haldusfirma – K.T.) juht ning koos arutasime valla arengukavu ja perspektiive.

Te olite vallavanem ka aastatel 2010-2011 kuni teid umbusaldati. Millise jälje see jättis?

Kui me räägime poliitika tegemisest, siis politiikud ei prõmmi uksi. Need, kes seda teevad, ei ole järelikult poliitikud. Ma mäletan volikogu tooni – vallavanemat ja -valitsust tänati tehtud töö eest.

Nii et Te ei jalutanud istungilt minema?

Ei. Uksed tuleb lahti hoida ning poliitikas võibki juhtuda igasuguseid asju. Ma olen paljudele öelnud, et mul ei ole Kadriga (Tillemann – K.T.) mingisugust probleemi, kuigi võiksin olla elu lõpuni solvunud, et ta mind vallavanema kohalt tagandas.

Räägime Keila valla probleemidest. Millest plaanite Te konkreetselt alustada?

Pehmelt öeldes teeb mind rahutuks see, et kergliiklusteede osas pole midagi juhtunud. Kui vaadata naabervaldu, siis on väga piinlik ja see grotesksus hakkab silma. Sisuliselt kahe päevaga tekkis meil kergliiklusteede kava.

Ja selle eesotsas on…?

Keila-Joa ja Treppoja vahelise kergliiklustee rajamine koos välisvalgustusega. Üks lõik on projekteeritud. Hetkel on puudu Laulasmaa ja Keila-Joa vaheline lõik, mis tuleb kiiremas korras projekteerida. Järgmine on kergliiklustee Karjaküla ja Keila vahel, et kogu elanikkond liikuma saaks.

Millal võime oodata uusi lasteaiakohti Keila valda?

Eeltöö moodullasteaia loomiseks on eelmise vallavalitsuse poolt tehtud. Minul jäi vaid allkirjastada leping tarnija, AS Cramoga. 24 kohaga moodullasteaed saabub novembri lõpus.

See kõik nõuab raha. Milliseks hindate valla praegust finantsolukorda, ilustamata?

Saan öelda, et valla rahaseis paraneb tõusvas joones ja me oleme väljumas rahandusministeeriumi niinimetatud mustast nimekirjast, kus on omavalitsused, kelle laenukoormus ületab lubatud 60% eelarvest.

Palju eesmärke saab ju ka Euroopa rahadega ellu viia.

Me saame kasutada Euroopa Liidu 2014-2020 struktuurifondide raha valla kasuks. Suuri summasid nõuab ühisveevärgi väljaarendamine, Laulasmaa põhikool vajab laiendamist ja võimla ehitamist – need on mõned prioriteedid, milleks hakkame raha taotlema.

Te pole kohalik, vaid Viimsist. Omab see vallavanema ameti juures tähtsust?

Mingil määral ikka, sest kohalikud eelistaks näha oma meest valda juhtimas. Minu ülesanne on vallaelanike südamed võita. Olles varemgi vallavanem olnud, julgen väita, et olen suutnud end kohaliku eluga kurssi viia ning valla eluoluga sulanduda.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.