Saada vihje
Inkubaator toodab Paldiskis ettevõtteid (0)
Kümme kuud tagasi uksed avanud Lääne-Harju Ettevõtlusinkubaator toetab praegu Paldiski alustavaid firmasid ning aitab õpetada kohaliku ühisgümnaasiumi lastele ettevõtluse aluseid. Mullu saadi Eesti 2013. aasta ettevõtluse edendaja tiitel.

MTÜ Lääne-Harju Ettevõtlusinkubaator (HEI) alustas koos Paldiski Ettevõtjate Liiduga ja Harju Ettevtõlus- ja Arenduskeskusega (HEAK) tööd 2012. aasta alguses. Mullu liitus HEI-ga ka Paldiski linnavalitsus, bronchi märtsis tehti uksed lahti Pakri Plaza kolmanda korruse büroos.

Kuidas elab ning mida teeb HEI kümme kuud hiljem, sellest rääkis tänane tegevjuht Sven Ratassepp. Tema kinnitusel andis inkubaatori loomiseks Paldiskisse tõuke põrandafirma Bole OÜ rajamine, mis viis kohalike ettevõtjate mõtted sarnaste edulugude kindlustamisele ka tulevikus.

Teenused ja turism

Kas mõni taoline ettevõte on inkubaatorist veel tulemas? Sven Ratassepa sõnul käib praegu töö 4-5 väikefirmaga. Neid nõustatakse äriplaaniga ning aidatakse otsida toetusi erinevatest fondidest.

“Ettevõtted on erinevatelt aladelt ning pärit Paldiskist,” seletas Ratassepp. Linnas tegutsevate suurfirmade põhitegevused on üldjuhul rangelt reglementeeritud. Tugiteenuseid ostavad nad tihtipeale mujalt sisse ja selles peitub võimalus potentsiaalsetele ettevõtjatele. “Veebruariks tahame teada saada, mida tahetakse ja pakutakse. Siis saame huvilised kokku viia,” selgitas Ratassepp.

Poolsaarel on suur turismipotentsiaal. Nii on kohtutud huvilistega, kes soovivad korraldada reise Pakri saartele. Või tahavad ette võtta linnuvaatlusretki.

Õpivad äri tegema

Aga unarusse pole jäetud ka ärimaailma järelkasvu. “Ettevõtlus pole ju üle mõistuse asi. Seda on võimalik hõlpsasti õppida,” ütles Ratassepp. Tema sõnul valitseb arvamus, et firma rajamine on väga keeruline. Et inkubaatori liige ja partner on HEAK, siis annavad asjatundjad konsultatsioone. “Koostada saab äriplaane, õppida tundma ettevõtluse juriidilisi aluseid jpm. Aitame otsida võimalusi rahaliste starditoetuste leidmiseks,” loetles Ratassepp.

Lisaks teeb HEI koostööd Paldiski Ühisgümnaasiumiga. Majandusõpet on sealse gümnaasiumiosa lapsed saanud varemgi, kuid sellest õppeaastast on partneriks inkubaator. Koos õpilaste ja HEAKiga osaletakse ka projektis Entrum, mis on Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.