Hilding Anders Baltic laiendab tootmist (0)

Rae vallas tegutsev Hilding Anders Baltic on üks Harjumaa suurimaid ja edukamaid ettevõtteid. Viimase aastaga on tootmishoonet laiendatud 7000 ruutmeetri võrra ning juurde värvatud sadakond töötajat.

Hilding Andersi juured Eestis on sügaval – siin alustati 1994. aastal ettevõtte Soome haru kaudu, mis hakkas tellima madratsikatteid. Tootmistsehh kümne inimesega asus algul Viimsis. Hiljem koliti Tallinnasse Laki tänavale.

Järk-järgult toimunud kasv tõi ettevõtte Rae valda. Aastatel 2007-2008 ehitas Kawe Group Loomäe teele Hilding Andersile kui rentnikule 15 000-ruutmeetrise tootmishoone. Seal oli ruumi juba 250 töötajale.

Kasv jätkub

Eelmise aasta novembris alustati Loomäe tee tootmishoone laiendamist. Koos neljapäeval valminud juurdeehitusega on Hilding Andersil Rae vallas nüüd 22 000 ruutmeetrit tootmispinda.

Tänu suurematele ruumidele tõusis töötajate arv 360 peale. “Ei ole ju saladus, et Eestis on õmblustööd odavam teha kui Skandinaavias, ” väidab Hilding Anders Balticu tehasejuht Janek Haud.

Palju laiendus maksis? “Majaomanikule ehk Kawe Groupile maksis ta neli miljonit eurot, meie oleme investeerinud uude masinaparki ja tootmispaigutuse paremaks muutmisesse poolteist-kaks miljonit eurot,” kalkuleerib Haud.

Tehasejuht Janek Haud teppimismasina juures.Tehasejuht Janek Haud teppimismasina juures. 

Kuna Harjumaal on töötuse protsent kolm, siis uusi töötajaid ei olegi nii lihtne leida. Lisaks Eesti inimestele askeldavad Loomäe teel renditöötajad Ukrainast, keda hakati värbama kolme aasta eest. “Esimese aasta pilootprojektina oli kaks inimest, järgmisel aastal oli kümme inimest ja täna on kolmkümmend,” räägib Haud.

“Tähtajalise elamis- ja tööloaga on meil kuust töötajat Nigeeriast, aga nemad ei ole renditöötajad. Nad on tudengid ja seoses õppimisega on nad saanud loa töötada. Nad õpivad Tallinna tehnikaülikoolis ja Euroakadeemias,” täpsustab personalijuht Carmen Froš.

“Eelmisel aastal panime veel bussi käima Märjamaalt. Seal üks õmblusettevõte sulges oma uksed ja umbes kahekümnel õmblejal oli huvi meile tööle tulla,” lisab Froš. Märjamaa inimeste kõrval võtab buss töötajaid peale ka Raplast.

Tubli õmbleja teenib hästi

“Meil on plaan palgata järgmisel aastal ca 40 inimest veel juurde,” ütleb Haud. See tõstaks töötajate üldarvu 400 peale.

Hilding Anders Balticu keskmine brutopalk on praegu 1005 eurot. “Meie eesmärk on maksta inimestele konkurentsivõimelist palka ja me ei tee vahet, kas tegu on renditöötajaga Ukrainast või kohaliku inimesega,” räägib Haud.

„Õmbleja alustab kuskil 750 euro pealt. Kui ta on siin kaks-kolm aastat tööd teinud, siis hea õmbleja teenib 1200-1300, olenevalt tema kiirusest,“ täpsustab Haud palgapoliitikat.

Hilding Anders Balticu eelmise aasta käive oli 28 miljonit eurot, kasum 1,5 miljonit. Enamus toodangust tarnitakse Soome, Rootsi, Norrasse ja Taani.

Mida Loomäe teel valmistatakse? “Meie toodanguks on suuresti madratsite ja kušettide katted Skandinaaviasse, mis moodustavad meie müügist umbes 90 protsenti. 10 protsenti on madratsid ja kušetid Baltikumi,” selgitab Haud.

Eesti tehas on osa suuremast rahvusvahelisest ettevõttest, mille peakontor paikneb Rootsis Malmös. Hilding Andersil on Euroopas, Venemaal ja Hiinas kokku 23 vabrikut 9500 töötajaga, mis annavad käivet peaaegu miljardi euro eest aastas.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.