Saada vihje
Elanik ja inimene (0)

Harju omavalitsused ümber pealinna alustasid uut aastat tavapärasest teistsuguste andmetega elanike arvu kohta. Kui aastaid on statistika näidanud, find et rahvaarv kasvab, vcialis 40mg siis seekord olid andmed vastupidised. Jah, eranditega. Harku, Rae ja Saku vallas kasvas elanike arv registris ka möödunud aastaga. Ülejäänud “kuldse ringi” vallad-linnad aga on murelikumad.
Ei, lahti pole veel midagi. Nii kinnitasid Harju Elule omavalitsusjuhid. Seda, et Tallinna tasuta ühistransport inimesi pealinna kodanikeks end meelitab registreerima, oli ette aimata. Ja äraminek polnud massiline.
Teisalt – midagi peab siiski ette võtma, et äraminek ei muutuks trendiks aastate lõikes. Kodanikud on vajalikud, sest muidu kuivab eelarve armutult kokku.
Tuleb teha nii, et inimene tahaks elada Tallinna lähedal. See punkt on täidetud. Inimesi elabki aina rohkem pealinna lähedal. Teine punkt – on vaja, et nad registreeriks end ka vallaelanikuks. Just elanike arv väheneb. Inimesed pole kuhugi läinud. Inimesed tahavad endiselt elada pealinna lähedal, mitte linnas.
Aga ega pealinna ei huvitagi inimene. Pealinna huvitab elanik. Elanik tähendab maksutulu ja ilusamat numbrit linna rahvaarvust rääkides. Elanike seas populaarne Tallinn pole inimeste seas sugugi nii popp. Pigem vastupidi. Juba rahvaloendus näitas, et elanikke on Tallinnal ca 20 000 võrra enam kui inimesi. Teoorias võiks Tallinna paisutada elanikega ka miljonilinnaks, kuid inimesi seal kindlasti nii palju ei elaks. Poleks kohtagi, kus katus peal kohal. Ja oleks palju müra, kära, ummikuid. Kõike negatiivset, mille eest paljud on pealinnast pagenud.
Keila linnapea Enno Fels ütleb, et linn plaanib panna soodustused sõltuma pereliikmete registreeringust. Otsitakse ka muid võimalusi inimeste kinnistamisest oma elukohta. Just nimelt, inimeste. Keila ei hakka meelitama ümbruskonnas elavaid inimesi linnaelanikuks registreerima. Neile on tähtsad nende enda inimesed. Sama kinnitab Saue vallavanem Andres Laisk, kes peab Tallinna tegemisi elanike meelitamisel lausa kuritegelikuks.
Aga pealinna see ei huvita. Tähtsad on numbrid ja sõnad. Ehk teisisõnu – märgid. Küll inimene ise hakkama saab.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.