Saada vihje
Arno Pavel jõudis vanal villisel Vladivostokki (0)
13. mail Hüüru veski õuelt unistuste teekonnale startinud Kose valla mees Arno Pavel jõudis 1. juunil Vladivostokki. Venemaa teedel seigeldes on mees pälvinud inimeste ja meedia suurt tähelepanu ja tunnustust.

Oma teekonna 20. päeval saabus Arno Pavel vanal villisel Vladivostokki, generic linna, mis oli tema peamiseks reisisihiks. Rännumehelt saabusid Harju Elule muljed pärast saabumispäeva õhtuks.

Arno Pavel: “Reis oli üpris väsitav, Vene auto vajab pidevat hoolt ja see nõuab energiat. Peaaegu igas suuremas linnas on aga offroaderite sõpuskonnad, kes annavad mind käest kätte nagu kunagi postitõllad sõitsid. Vladivostok on imeilus mägine linn Jaapani mere kaldal, minu uued tuttavad korraldasid 5-6 tunnise ekskursiooni, mis lõppes Hiina restoranis Jaapani mere kaldal mereandidega maiustades. Vapustavad inimesed need venelased, väga abivalmid, sõbralikud, nemad meile küll sõjaga ei tule, asi on poliitikutes.“

Läbi Venemaa sõites kohtas Pavel palju heatahtlikke ja abivalmis inimesi, teekonna, mehe ning masina kohta öeldi tunnustavaid ja sooje sõnu.

Hüüdnimeks Avantürist

“Pea igas linnas võeti intervjuusid, küll televisiooni, raadio ja lehtede jaoks. Ei suudeta ära imestada ja uskuda, et võtsin üksinda sellise reisi ette. Isegi politseinikel vajuvad suud imestusest lahti, kuuldes, kust tulen ja nii unustavad nad auto dokumente kontrollida. Offroaderitel on kõigil hüüdninimed. Habarovski telereporter pani mulle nimeks Avantürist, nii vist jääbki,” kirjutab Arno Pavel Harju Elule.

Naaberriigi meedia tähelepanu on netiavarustest kättesaadav, eranditult on kirjutised põhjalikud ja tunnustavad. Tveri ajakirjanikud kajastavad mehe Buraševos käiku ja president Pätsu mälestusmärgile lillede panekut, rõhutatakse seda, et Paveli vanaisa ja isa on Vladivostokis sündinud ja sedagi, et Pavel ütles, et Tveris olevat maailma kõige lahkemad inimesed ja kõige hullemad teed.

Habarosvkisse sattus Arno Pavel linna 156. sünnipäeval, linna veebilehel kirjutatakse, et toimuvad linna sünnipäevapidustused, millest lisaks linlastele võtab osa ka üle 9000 kilomeetri villisel läbinud eestlane Arno Pavel ja “uspel akkurat k prazdniku” (jõudis täpselt pidupäevaks). Artiklis kirjutatakse, et meest ei huvita vaatamisväärsused, vaid inimesed. Vladivostoki linna veebileht pühendab aga rännumehele, tema päritolule ja eluloole väga pika artikli. Rohketest kommentaaridest jääb kõlama sõnapaar: molodets, ded (tubli taat)!

Tasapisi koju tagasi

Vladivostokist on mees juba tagasiteele asunud, nüüd lubab ta tempo aeglasemaks võtta ning rohkem paikades kohapeal ringi vaadata. “Olen küll kodule ligi 600 kilomeetrit taas lähemal, kuid otsustame offroaderitega, mis edasi saab. Ilmselt keeran Sovetskaja Gavani peale, see on BAMi-poolse raudtee lõppjaam. Kõik sõltub teeoludest, autost ja ilmastikust. Väga ebamugav on kirjutada, arvuti on rooli ja rinnakorvi vahel, ise olen sõidust veel märg, tolmune, siin läks palavaks. Vene inimesed on uskumatult lahked ja sõbralikud, suhtuvad eestlastesse väga hästi. Täna oli mul lipupäev, sidusin antenni külge sini-must-valge lindi,” kirjutab ta päev enne Harju Elu trükkiminekut. Tagasi Eestisse kavatseb Arno Pavel saabuda 13. augustil.

Arno Paveli muljeid saab lugeda ja teekonda kaardil jälgida aadressil http://arnopavel.blogspot.com.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.